KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Północny wiatr sprowadzi zimne powietrze. W czwartek w najcieplejszym momencie dnia 8°C

W połowie tygodnia chłodno. Okresami opady deszczu. W połowie tygodnia chłodno. Okresami opady deszczu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Kres anomalnie ciepłej pogody, która przyspieszyła wegetację o miesiąc względem normy wieloletniej, musiał kiedyś nadejść i tak właśnie się stało. Już poniedziałek przyniósł niższe temperatury, a do połowy tygodnia wciąż będzie się ochładzać. Najzimniej zapowiada się czwartek. Póki co nie spodziewamy się przymrozków, ale okresami popada deszcz - ten jest akurat potrzebny.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (16/17 kwietnia 2024) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze obniżonego ciśnienia. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1003 hPa i będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (17 kwietnia 2024) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1003 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy ze środy na czwartek (17/18 kwietnia 2024) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Europy Wschodniej. Będziemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1005 hPa i będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (18 kwietnia 2024) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania niżu znad Europy Wschodniej, w chłodnym, polarno-morskim powietrzu. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 7°C do 8°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, północny i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1009 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?