KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Na początku tygodnia ciepło i parno. W poniedziałek przewidujemy liczne burze

Poniedziałkowe popołudnie zapowiada się burzowo. We wtorek więcej słońca. Poniedziałkowe popołudnie zapowiada się burzowo. We wtorek więcej słońca. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Pogodę kształtuje niż i w przyszłym tygodniu sytuacja ta nie ulegnie zmianie. W najbliższych dniach spodziewajmy się napływu parnego powietrza, wykazującego skłonność do popołudniowych burz. Tych więcej przewidujemy w poniedziałek, we wtorek burze będą bardziej lokalne i zależne od rzeźby terenu.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (19/20 maja 2024) pogodę kształtować będzie niż znad Niemiec. Utrzyma się napływ ciepłego i wilgotnego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowo-wschodniego. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej i bardzo słabej. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1013 hPa i będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (20 maja 2024) znajdziemy się w cyrkulacji południowo-wschodniej cyklonicznej, w zasięgu niżu znad Alp. Napływać będzie ciepłe, wilgotne i chwiejne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Po południu przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby, jedynie w czasie burz porywisty, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (20/21 maja 2024) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Utrzyma się napływ ciepłego, polarno-morskiego powietrza. Zachmurzenie małe, tylko wieczorem umiarkowane. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1014 hPa i będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (21 maja 2024) pogodę kształtować będzie niż znad Alp. Wciąż napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie z południowego wschodu. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?