KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Gorący dzień i ciepła noc. Weekend będzie upalny

W piątek (26.07.2013) Polska znajdzie się w strefie podwyższonego ciśnienia, w której nad Alpami znajdzie się niewielki ośrodek wysokiego ciśnienia. Centrum owego niżu przemieści się nad Słowację i południową Polskę.

REKLAMA


alt

Po obu stronach strefy podwyższonego ciśnienia znajdują się ośrodki niżowe, które utrzymują się przy powierzchni ziemi dzięki niżom środkowotroposferycznym - niż znad Rosji oraz Atlantyku. Do Polski z południowego zachodu zacznie napływać gorące powietrze zwrotnikowe, jedynie krańce wschodnie i północno wschodnie pozostaną jeszcze w chłodniejszym powietrzu polarno-morskim.

W dzień w naszym regionie zachmurzenie początkowo małe, a lokalnie niebo bezchmurne. Z biegiem dnia na niebie lokalnie pojawiać się będą chmury kłębiaste, w związku z czym możliwy wzrost zachmurzenia do umiarkowanego. Brak opadów. Temperatura maksymalna, jaką pokażą termometry wyniesie do 25 do 26 stopni. Wiatr przez cały dzień słaby, wiejący z północnego zachodu. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie 1017 hPa i w drugiej części dnia zaznaczy się jego spadek.

W nocy zachmurzenie początkowo małe, spadające do nieba bezchmurnego. W dalszym ciągu brak opadów. Minimalna temperatura w najchłodniejszym momencie nocy wyniesie około 15 - 16 stopni. Wiatr nadal słaby zmieniający kierunek na zachodni. Ciśnienie o północy wyniesie 1016 hPa i przez całą noc będzie nieznacznie spadać.

(pco)

  • autor: pco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?