KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Czy 27 stopni to już upał? Weekend będzie gorący

W ciągu dnia w piątek (02.08.2013) Polska znajdować się będzie pod wpływem rozległo ośrodka barycznego wysokiego ciśnienia, którego centrum położone będzie nad Karpatami. Klin owego wyżu sięgać będzie aż po Półwysep Skandynawski zarówno przy powierzchni ziemi, jaki w środkowej troposferze.

REKLAMA


alt

Na północy i wschodzie kraju początkowo swój wpływ zaznaczy oddalający się niżu znad Rosji, jednak za sprawą ośrodka wyżowego oddali się on od granic naszego kraju. Rozkład ciśnienia w polu barycznym wskazuje, że do Polski napłynie świeża porcja bardzo ciepłego powietrza polarno-morskiego, a późnym popołudniem nad krańce zachodnie i południowo-zachodnie zacznie napływać upalne powietrze zwrotnikowe z południowego zachodu.

W ciągu dnia w naszym regionie zachmurzenie na ogół małe oraz brak opadów atmosferycznych. Temperatura maksymalna na termometrach w powiecie wyniesie od 26 do 27 stopni. Wiatr słaby, wiejący z północnego zachodu. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza w południe wyniesie 1020 hPa i będzie lekko spadać.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe a lokalnie bezchmurne niebo. Brak opadów. Minimalna temperatura, jaką wskażą termometry spadnie do 17 - 18 stopni. Wiatr nadal słaby, wiejący z kierunków zmiennych. Ciśnienie o północy osiągnie 1018 hPa i będzie na ogół stabilne.

(pco)

  • autor: pco

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?