KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Domy i ogrody historyczne Podkarpacia w najnowszym albumie PROT

  • autor: red./prot
  • niedziela, 05, kwiecień 2015 10:44
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj

Zamki i pałace wpływowych rodów magnackich, urokliwe dwory szlacheckie i ich piękne założenia ogrodowe. To wszystko prezentuje najnowsza publikacja "Podkarpackie. Ogrody i Domy Historyczne" - album autorstwa Krzysztofa Motyki Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

REKLAMA


Publikacja prezentuje znane obiekty, np. Zamek w Krasiczynie czy Pałac w Łańcucie, a także domy historyczne m.in. w Dubiecku, Żarnowcu czy Bolestraszycach. Zdjęcia prezentują przykłady ogrodów włoskich, francuskich i angielskich.

Celem wydania albumu było pokazanie różnorodności pałaców, zamków i dworów Podkarpacia. Dla PROT publikacja albumu stanowi też pierwszy krok do utworzenia nowego produktu turystycznego – Karpackiego Szlaku Domów i Ogrodów Historycznych.

Album prezentuje 24 pałace, zamki i dwory. Zdjęcia opatrzone są opisem historyka sztuki - Bożeny Figieli. Jest to publikacja, która zachęca do spacerów i odwiedzenia poszczególnych miejsc na żywo.

"Podkarpackie. Ogrody i Domy Historyczne" można nabyć w punkcie informacji turystycznej w Rzeszowie (wejście do Trasy Podziemnej w Rynku), w biurze PROT oraz w wybranych księgarniach.

red./prot

  • autor: red./prot

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?