KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zakończyła się inwestycja modernizacji drogi Głowienka - Wrocanka

Ponad 1 mln 415 tys. zł kosztowała przebudowa drogi powiatowej Krosno - Rogi - Iwonicz w miejscowościach Głowienka i Wrocanka. Droga od kilku lat była w złym stanie technicznym.

REKLAMA


O remont drogi i budowę chodnika w tym newralgicznym miejscu wielokrotnie wnioskowali mieszkańcy. Ruch na tym odcinku znacząco nasilił się podczas prac związanych z modernizacją krośnieńskiej obwodnicy (DK28), co spowodowało szczególne zagrożenie dla pieszych.

Sama nawierzchnia wymagała pilnej naprawy, aby zapobiec dalszej degradacji i poprawy bezpieczeństwa jej użytkowników.

Roboty drogowe rozpoczęły się w kwietniu 2015 roku i zakończyły przed planowanym terminem. 17 września dokonano odbioru inwestycji.

- W związku z realizacją jednocześnie dwóch inwestycji w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w roku bieżącym musieliśmy zabezpieczyć w budżecie około 3 mln zł. Podjęliśmy ten trud i złożyliśmy wnioski, które zostały pozytywnie ocenione i zakwalifikowane do dofinansowania. Dzięki wsparciu w wysokości 50 procent z budżetu państwa udało się inwestycję zrealizować - podkreślił starosta Jan Juszczak, składając podziękowania tym wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji zadania.

Zakres prac drogowych obejmował wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej na dwóch odcinkach drogi o łącznej długości 2269 mb oraz budowę chodnika o długości 1226 mb i wyniesionego przejścia dla pieszych w obrębie przystanku.

- Po przebudowie zwiększyła się szerokość jezdni do 5,5 m, powstały dwustronne pobocza oraz pionowe i poziome oznakowanie - mówi Ewa Bukowiecka, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Krośnie. - Przebudowa drogi była bardzo ważna dla mieszkańców Głowienki, Wrocanki i Rogów, ale również z gminy Dukla, dla których jest to alternatywny łącznik z Krosnem - dodaje rzecznik.

Zadanie zrealizowano w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II - Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój.

mg

 • autor: mg

2 komentarzy

 • krosniak

  Środki finansowe na tę inwestycję przeforsował na radzie powiatu krośnieńskiego ówczesny wicestarosta p. Andrzej Guzik. Więcej na ten temat: http://powiat.krosno.pl/aktualnoci/915-powiat-walczy-o-srodki-za-schetynowki

  Zgłoś nadużycie krosniak sobota, 26, wrzesień 2015 15:50 Link do komentarza
 • PSEUDORZĄDZĄCY

  I CO Z TEGO JAK NAJBARDZIEJ ZAGROŻONE SKRZYŻOWANIE WE WROCANCE NA KTÓRYM BYŁO I JEST NAJWIĘCEJ WYPADKÓW JEST DALEJ NIEPRAWIDŁOWO OZNAKOWANE TZN.BRAK OGRANICZEŃ PRĘDKOŚCI I PROGÓW ZWALNIAJĄCYCH;JAK ŁATWO DYSPONOWAĆ CUDZYMI /UNIJNYMI/ FUNDUSZAMI I UDAWAĆ ŻE SIĘ COŚ ROBI ZA PENSJĘ 10000 PLN!!! PANIE WÓJCIE!!!! ;MOŻE WYPADEK Z UDZIAŁEM RODZINY WÓJTA ZMIENI TEN STAN RZECZY?/PRACUJĄC W SŁUŻBACH MUNDUROWYCH PRZEZ X LAT TYLKO TAKIE PRZYPADKI DZIAŁAŁY NA WYOBRAŹNIĘ RZĄDZĄCYCH...APELUJĘ DO SUMIENIA I PÓŹNIEJSZEJ MŚCIWOŚCI\; ZAREAGUJ PRZED NASTĘPNĄ LUDZKĄ TRAGEDIĄ I NIESZCZĘŚCIEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Zgłoś nadużycie PSEUDORZĄDZĄCY czwartek, 24, wrzesień 2015 17:22 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?