KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Otwarto dom dziennego pobytu dla seniorów w Korczynie

  • autor: wt/pd
  • piątek, 18, grudzień 2015 19:16
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj
Otwarto dom dziennego pobytu dla seniorów w Korczynie Fot. GOK Korczyna

14 grudnia 2015 odbyło się uroczyste otwarcie Domu Dziennego Pobytu "Senior-WIGOR" w Korczynie. Otwarcie było zarazem spotkaniem opłatkowym. Wspólnie kolędowano, a uczestnicy zapewnili poczęstunek składający się z tradycyjnych, wigilijnych potraw.

REKLAMA


Dom Dziennego Pobytu "Senior- WIGOR" w Korczynie powstał dzięki wsparciu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego "Senior - WIGOR" na lata 2015 - 2020 oraz przy udziale środków własnych gminy Korczyna.

To placówka wsparcia dziennego, przeznaczona dla osób powyżej 60 roku życia z terenu gminy Korczyna. Dom czynny jest od poniedziałku do piątku i zapewnia uczestnikom 8-godzinny pobyt, zaspokaja ich potrzeby bytowe, opiekuńcze, prowadzi terapię zajęciową oraz realizuje inne działania w oparciu o zdiagnozowane potrzeby.

Dla seniorów udostępniona została infrastruktura, w której mogą aktywnie spędzać czas, nawzajem aktywizować się, pobudzać do działania, wymieniać doświadczenia. Do dyspozycji seniorów są także: kuchnia z wyposażeniem (uczestnicy zajęć mają zapewniony posiłek), sala do ćwiczeń, pokój wypoczynkowy z kanapami, pomieszczenie klubowe z telewizorem, prasą, komputerem, pokój do terapii indywidualnej, pomieszczenie do wspólnych zajęć i na czas posiłku. W przyszłości zostanie zagospodarowany także ogród.

Otwarcia Domu poprzez symboliczne przecięcie wstęgi dokonali: wójt gminy Jan Zych, przewodniczący Rady Gminy Władysław Pelczar oraz prowadząca zajęcia dla uczestników Marta Haręzga. Dom został udekorowany świątecznymi stroikami i ozdobami wykonanymi przez uczestników. Nie zabrakło też tradycyjnej choinki. Otwarcie było zarazem spotkaniem opłatkowym i okazją do poświęcenia obiektu przez ks. proboszcza Edwarda Sznaja. Wspólnie kolędowano, a uczestnicy zapewnili poczęstunek z tradycyjnych, wigilijnych potraw.

wt/pd

  • autor: wt/pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?