KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jedlicze: powstanie wielofunkcyjne boisko?

  • autor: eb/pd
  • czwartek, 07, styczeń 2016 19:31
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj
zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Powiat krośnieński stara się o dofinansowanie budowy boiska w Jedliczu. Samorządowcy liczą, że projekt będzie realizowany już w tym roku.

REKLAMA


Rada powiatu krośnieńskiego jednomyślnie wyraziła zgodę na złożenie wniosku o dofinansowanie projektu pn. "Rozwój infrastruktury dydaktycznej w Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu poprzez budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego".  

W listopadzie 2015 roku Zarząd Województwa Podkarpackiego ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

- Powiat Krośnieński złożył wniosek, który obejmuje budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego, trybun oraz budynku szatniowego. Inwestycja zlokalizowana będzie na terenie szkoły im. Armii Krajowej w Jedliczu - informuje Ewa Bukowiecka, Rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Krośnie.

Wartość zadania wynosi 1 197 053,65 zł. Poziom dofinansowania to 85% kosztów kwalifikowanych, a udział finansowy powiatu to 15% kosztów.

Planowany termin rozstrzygnięcia konkursu to przełom II/III kwartału 2016 roku. Jeśli wniosek powiatu otrzyma dofinansowanie to projekt będzie realizowany w tym roku.

eb/pd

  • autor: eb/pd

3 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?