KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Grypa na Podkarpaciu. Nieznaczny spadek zachorowań

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

W województwie podkarpackim spada liczba zachorowań na grypę. Na dzień 1 marca br. potwierdzono 193 przypadki zachorowań osób hospitalizowanych. Na AH1N1 zachorowało dotychczas 219 osób.

REKLAMA


Jak informuje Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie, w czwartym tygodniu lutego odnotowano na terenie Podkarpacia nieznaczny spadek liczby zachorowań na grypę.
 
Na dzień 1 marca potwierdzono laboratoryjnie 193 przypadki zachorowań osób hospitalizowanych oraz 88 przypadków osób leczonych ambulatoryjnie.
 
Przypadki potwierdzone izolacja wirusa grypy:
- AH1N1: 219,
- AH1N1 i B: 2,
- A i B: 1,
- A: 44,
- B: 15.
 
Od początku stycznia doszło do czterech zgonów: jednego z powodu chorób somatycznych i rozpoznanej grypy, drugiego przez powikłania po grypie, trzeciego w wyniku chorób hematologicznych i rozpoznanej grypy, a czwartego z powodu zapalenia płuc wywołanego przez grypę AH1N1.

Zachorowania na grypę w województwie podkarpackim spowodowały wprowadzenie całkowitego zakazu odwiedzin pacjentów w krośnieńskim szpitalu. Zakaz obowiązuje od 10 lutego i ma charakter profilaktyczny. Osoby przebywające w szpitalu często mają obniżoną odporność, tym samym ryzyko zarażenia się od gościa jest zbyt wysokie.
 
Dostępne szczepionki przeciw grypie uodparniają także przeciwko wirusowi pandemicznemu AH1N1.

mg

  • autor: mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?