KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Starosta nagrodził uczniów i nauczycieli z powiatu

  • autor: red./eb
  • wtorek, 18, październik 2016 10:10
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj

12 października w Zespole Szkół w Iwoniczu odbyła się uroczystość Dnia Edukacji Narodowej. Był to czas podziękowań, gratulacji i życzeń składanych wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty. Przyznano również stypendia uczniom.

REKLAMA


Awanse
Akty nadania awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego wręczono pięciu nauczycielom uczącym w placówkach oświatowych na terenie powiatu krośnieńskiego.

Awanse odebrali:
- Krzysztof Buczek - Zespół Szkół przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu,
- Dawid Pisz, ks. Grzegorz Rucyk, Grzegorz Skwara - Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu,
- Magda Szmyd - Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju.

Nagrody
Od kilku lat starosta krośnieński przyznaje nagrody nauczycielom za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Nagrody te są wyrazem uznania dla wiedzy, kwalifikacji, a także formą podziękowań za codzienny trud. W 2016 roku nagrody otrzymali:

- Jan Barsznica, Barbara Korab-Giefert, Irena Ząbkiewicz - Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju,

- Paweł Kowalski, Zbigniew Młodziński, Leszek Zajdel, Joanna Zawistowska - Zespół Szkół w Iwoniczu,

- Małgorzat Wawro - Zespół Szkół przy OHP w Iwoniczu,

- Ada Barańska - Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 1 w Krośnie,

- Teresa Łożańska - Dom Wczasów Dziecięcych w Rymanowie-Zdroju,

- Ewa Machowska - Liceum Ogólnokształcące w Jedliczu,

- Anna Mezglewska - Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Miejscu Piastowym.

Stypendia dla uczniów
Stypendia przyznano 65 uczniom, którzy w roku szkolnym 2015/2016 wykazali się wysokimi wynikami w nauce lub sporcie. Dyplomy wraz z życzeniami stypendystom wręczali wicestarosta Adolf Kasprzyk i przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Daniel Piwowar.

Uczniowie, którzy otrzymali stypendium powiatowe za osiągnięcia w 2 semestrze roku szkolnego 2015/2016:

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Jedliczu: Doniek Dawid, Głód Barbara, Jurczyk Karolina, Szafran Kamila, Zima Kamil, Zwiercan Aleksandra.
 
Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu: Nowak Arkadiusz, Sajdak Joanna, Szufnarowski Maciej, Wójcik Przemysław.

Zespół Szkół przy Ośrodku Szkolenia i wychowania OHP w Iwoniczu: Rymarczyk Klaudia, Widz Michał,  Żarnowski Arkadiusz.
 
Zespół Szkół w Iwoniczu: Bekier Wojciech, Borys Jakub, Czernatowicz Artur, Ganczarska Dominika, Gutkowska Anita, Koczera Sabina, Królicki Kamil, Lenik Marcin, Moroń Tomasz, Moskal Grzegorz, Niemiec Magdalena, Niżnik Daniel, Plezia Paulina, Rusyniak Marek, Sobiecka Anita, Solińska Sylwia, Tokarczyk Justyna, Warchoł Karolina, Wilk Damian, Wokurka Mateusz.

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju: Bałon Karolina, Barud Karolina, Biały Agnieszka, Borek Weronika, Borkowska Wiktoria, Buczek Aleksandra, Dudek Maciej, Fryc Julia, Gazda Sylwia, Gromek Paula, Hunia Aneta, Janas Szymon, Kołodka Szymon, Knap Andżelika, Kwolek Ewelina, Masłyk Natalia, Owsiak Marcelina, Paprocka Weronika, Paradysz Angelika, Pelczarski Kornel, Pernal Agata, Potocka Karolina, Rygiel Alicja, Swatek Klaudia, Śnieżek Katarzyna, Śnieżek Sylwia, Ulijaszyk Diana, Waniek Klaudia, Zając Katarzyna, Zajączkowska Agnieszka, Zima Jadwiga, Zygmunt Natalia.

Podziękowania
Podsumowując uroczystość starosta Jan Juszczak złożył serdeczne życzenia zarówno nauczycielom, wychowawcom jak i uczniom. - Samorząd powiatu wpisuje się w święto ogólnokrajowe, gdzie w sposób szczególny są honorowani ci, którzy pracują na szczególnym polu. Polu edukacji, oświaty, wychowania. Jest to pewna metafora, pole, na którym coś powinno wzrastać. Kieruję te słowa do wszystkich, którzy swoją codzienną pracą, a przez to swoim prywatnym, rodzinnym czasem trudzą się, aby na tym polu obrodziły wspaniałe owoce, żeby pole nie stało się ugorem.

Starosta, nawiązując do swoich wcześniejszych wystąpień z poprzednich lat życzył nauczycielom stabilizacji w polskiej oświacie - Aby ta stabilizacja dała państwu pewność pracy, ale i zaangażowania w tę szczególną materię, jaką są uczniowie. Oświata w Polsce stoi przed pewną niewiadomą. Życzę, aby ta niewiadoma zakończyła się dobrymi rozwiązaniami. Aby Dzień Edukacji był też okazją do pewnej refleksji i przemyśleń dla tych, którzy planują te rozwiązania tak, by służyły one oświacie, a przede wszystkim, aby nasza młodzież zdobywała wiedzę, na jaką zasługuje. Bardzo serdecznie w imieniu swoim i samorządu powiatu dziękuję państwu za to, co robicie i życzę sukcesów, samozaparcia i dążenia do celu, a młodzieży życzę, aby nauka nie była tylko przymusem czy koniecznością. Trzeba czerpać przyjemność z tego, co proponuje szkoła i korzystać z tego pięknego czasu pobierania nauki. Dziękuję również wszystkim, którzy uczestniczyli w naszym powiatowym święcie i przyczynili się do zorganizowania uroczystości.

Wiele ciepłych słów pod adresem nauczycieli z okazji ich święta przekazał listownie poseł na Sejm RP, Bogdan Rzońca oraz obecny na uroczystości burmistrz gminy Iwonicz-Zdrój, Witold Kocaj.

red./eb

  • autor: red./eb

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?