Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Most i nowe drogi w Korczynie. Inwestycja bliska finału

Most i nowe drogi w Korczynie. Inwestycja bliska finału Fot. KrosnoCity.pl

W Korczynie dobiega końca przebudowa dwóch dróg gminnych. W ramach inwestycji nową nawierzchnię zyska ulica Trębacka. Będzie szersza i bezpieczniejsza. Obydwa odcinki połączy most nad potokiem Morcinek. Inwestycja ułatwi komunikację z DW990 Krosno - Twierdza.

REKLAMAW Korczynie trwa zadanie pod nazwą: "Przebudowa drogi gminnej nr 114822R oraz remont drogi gminnej nr 114894R wraz z budową mostu łączącego obydwa odcinki dróg w miejscowości Korczyna". Wykonawcą zadania jest firma Skanska S.A.

- Droga gminna nr 114822R to ulica Trębacka, która w ramach zadania zostanie przebudowana na odcinku 928 m, natomiast droga nr 114894R to ulica boczna od ul. Sporne. Zostanie wyremontowana na odcinku 414 metrów - mówi Janusz Pojnar, zastępcę wójta gminy Korczyna.

Będzie szerzej i bezpieczniej
Przebudowa dróg obejmuje między innymi wykonanie nowej nawierzchni, odwodnienie, podbudowy z kruszywa i przebudowę rowów. Trasy zyskają zjazdy i zatoki postojowe, bariery ochronne z elementami odblaskowymi oraz oznakowanie pionowe i poziome.

- Jezdnię na ul. Trębackiej wyrównamy do 6 metrów, a ulica boczna od ul. Sporne z drogi gruntowej o szerokości 2,5 m zostanie przebudowana na nawierzchnie bitumiczne o szerokości 3,5 m z obustronnymi poboczami o szerokości 0,75 m - mówi Agnieszka Kotela, z firmy Skanska S.A. - W ramach prowadzonej inwestycji zbudujemy most drogowy przez potok Morcinek o długości około 12 m, łączący obydwa odcinki dróg - dodaje Kotela.

Jak informuje zastępca wójta, nowo wybudowany most połączy oba odcinki dróg tworząc w ten sposób skrót, który umożliwi przejazd w kierunku drogi wojewódzkiej nr 990 Krosno - Twierdza i dalej do autostrady A4 bez konieczności wjazdu do centrum Korczyny.

Inwestycja jest realizowana w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Dofinansowanie z programu to 50% kosztów kwalifikowanych.

mg

4 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj