KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Stracili dach nad głową. Rodzina z Olchowca potrzebuje Waszej pomocy

Stracili dach nad głową. Rodzina z Olchowca potrzebuje Waszej pomocy Fot. Krosno112.pl

Podczas pożaru w Olchowcu ośmioosobowa rodzina, w tym 7-miesięczne dziecko, straciła dach nad głową. Wiele osób odpowiedziało na apel portalu Krosno112 i postanowiło pomóc pogorzelcom.

REKLAMA


W piątek (9 grudnia) przed godziną 13 wybuchł pożar domu w Olchowcu. Ogień zniszczył dach, górne piętro i częściowo resztę domu. Co nie spłonęło, zostało zalane podczas akcji gaśniczej.

Poszkodowanym od początku pomagały inne osoby. Dachu nad głową udzielili im znajomi, odstępując niewykończony jeszcze własny, dom gdzie mogą zatrzymać się w dobrych warunkach.

Portal Krosno112.pl zamieścił artykuł z apelem o pomoc. Informację rozpowszechniają internauci. - Obecnie ma ponad 134 tysiące wyświetleń - mówi Marcin Mikosz z Krosno112.pl. Jest też odzew i rzeczywiste deklaracje pomocy. - Właściciel firmy Walter z Pustyn, Władysław Chrobak zaoferował pomoc i materiały w odbudowie dachu. Polski Komitet Pomocy Społecznej w Krośnie już w poniedziałek utworzył specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze - dodaje Mikosz.


Środki na pomoc pogorzelcom można wpłacać na konto:
PKO BP: 10 1020 2964 0000 6102 0003 3878
z dopiskiem "POMOC DLA RODZINY PAŁKA Z OLCHOWCA"


Na Facebooku powstała specjalna strona, gdzie można licytować przekazane na aukcję przedmioty oraz usługi, a pieniądze zostaną przekazane na pomoc rodzinie. Zobacz: Pomoc dla rodziny Pałka z Olchowca.

W przekazywanie pomocy rzeczowej włączyła się redakcja Krosno112.pl. - Od 13 grudnia, 10 zł z każdego sprzedanego kalendarza przekażemy dla rodziny Pałków. Zapraszamy do naszej redakcji w Krośnie (ul. Portiusa 4, II piętro) lub na Allegro - mówi Marcin Mikosz.

Natalia i Hubert Pałka dziękują na swoim profilu:

Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc pieniężną jak i rzeczową za wsparcie i ogólnie za wszystko! Nie spodziewaliśmy się takiej pomocy od wszystkich. Dziękujemy każdemu osobna jak i wszystkim firmom które coś od siebie przekazały. Jesteście wspaniali. Dzięki wam i waszemu wsparciu wierzymy, że niedługo nasze życie wróci do spokoju jakie miało miejsce przed tym wydarzeniem. Jeszcze raz wszystkim serdecznie z całego serca dziękujemy!

pd

  • autor: pd

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?