KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

10 najciekawszych stoków narciarskich na Podkarpaciu

 • autor: Redakcja
 • środa, 28, grudzień 2016 17:57
 • wielkość czcionki - - + +
 • Wydrukuj
zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Zakopane, stolica białego szaleństwa może pochwalić się licznymi stokami, jednak w sezonie są one niezwykle oblegane. Wszystkim, którzy chcą przeżyć niezapomnianą przygodę polecamy nieodkryte Podkarpacie. Jakie stoki czekają tam na Was? Sprawdźcie sami!

REKLAMA


Arłamów
To miejsce obowiązkowe dla wszystkich miłośników PRLu, gdyż ośrodek znajduje się w dawnym siedzibie PRL-owskich notabli. W Arłamowie czekają na nas dwa wyciągi orczykowe o długości 400 i 500 metrów. Ponadto można jeździć na trzech trasach o zróżnicowanym poziomie trudności, poniżej słynnego hotelu znajdującego się na szczycie wzgórza. Oczywiście stoki są naśnieżane i całkowicie oświetlone po zmroku. W okolicy znajdziemy także miejsca sprzyjające narciarstwu biegowemu.

Babica
W Babicy od 16 lat działają dwa wyciągi: jeden o długości 400 metrów, zaś drugi nieco krótszy. Pierwszy przewozi do 600 osób na godzinę. Drugi polecany jest początkującym narciarzom. Można skorzystać także z dwóch prostych tras o długości około 650 metrów, oznaczonych kolorem niebieskim. To idealne miejsce dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze sportami zimowymi.

Bystre
Bystre to niewielka, ale niezwykle urokliwa miejscowość w samym sercu Bieszczad. Znajdziemy tam wyciąg talerzykowy o różnicy poziomów 200 metrów. To idealna alternatywa dla wszystkich, którzy chcieliby zdobyć szczyt góry Dzidowej, jednak piesza wycieczka ich nie przekonuje. Z wierzchołka góry prowadzą dwie trasy: dla zaawansowanych z homologacją FIS oraz delikatna niebieska. Przy dolnej stacji wyciągu znajduje się punkt gastronomiczny oraz wypożyczalnia sprzętu. W okolicy znajdziemy także bogatą ofertę noclegową (http://www.noclegowo.pl/noclegi/bieszczady/).

Cisna
To z kolei miejscowość, w której znajduje się wyciąg narciarski o długości 650 metrów, przy którym rozciąga się jeszcze dłuższa trasa zjazdowa. Różnica poziomów na stoku wynosi 130 metrów. Dodatkowym atutem jest znajdująca się nieopodal bacówka, w której można dobrze zjeść oraz wypożyczyć sprzęt.

Gogołów
Ta stacja znajduje się najbliżej Rzeszowa, ze stolicy Podkarpacia dojedziemy do niej w około 30 minut. Na narciarzy czekają tu dwa pojedyncze wyciągi orczykowe o długości 500 metrów każdy. Na godzinę przewożą około 1340 osób, zaś różnica poziomów wynosi 85 metrów. W okolicy można skorzystać także z wypożyczalni, bufetu oraz szkółki narciarskiej. Stacja czynna jest do godziny 21.

Karlików
Z kolei w Karlikowie można korzystać z dwóch wyciągów orczykowych o długości 1200 metrów z różnicą poziomów aż 188 metrów oraz jednego, specjalnie przygotowanego do nauki jazdy. Trasy znajdujące się przy wyciągach przeznaczone są dla zaawansowanych miłośników białego szaleństwa. Na dole wyciągu znajduje się hotelik, w którym można spędzić noc, zjeść oraz wypożyczyć niezbędny sprzęt.

Lesko
Lesko i znajdująca się tam niewysoka Góra Gruszka (583m) zapewniają stoki dla dwóch stacji narciarskich - Huzele oraz Lesko-Ski w Weremieniu. Ta pierwsza znajdująca się przy moście San dysponuje 340 metrowym, podwójnym wyciągiem orczykowym z różnicą poziomów 85 metrów. Narciarze mogą wybrać między trzema trasami o zróżnicowanym stopniu trudności. Druga stacja posiada dwa identyczne wyciągi, każdy o długości 700 metrów. Trasy są prostsze niż na poprzedniej stacji. Można wybierać między dwiema - jedna o długości 680 metrów, oraz druga dłuższa o 70 metrów. Obok znajduje się parking, hotel, bar, a także szkółka.

Przemyśl
Przemyśl od kilku lat znajduje się w czołówce ośrodków narciarskich Podkarpacia. To największy tego typu obiekt w Polsce mieszczący się w granicach miasta. Działają tu dwa wyciągi krzesełkowe. Dolny, krótszy o długości 270 metrów oraz górny, dłuższy o długości 740 metrów. Pierwszy dowozi narciarzy do stacji, zaś drugi pokonuje 110 metrową różnicę poziomów. Na górze znajdują się dwie trasy o podobnym poziomie trudności, a także punkt gastronomiczny i wypożyczalnia sprzętu. Jeśli ktoś potrzebuje przerwy od nart można poszaleć na torze saneczkowym.

Puławy Górne
To właśnie jedno z tych miejsc, gdzie działa cudowna dwuosobowa kolej krzesełkowa! Zawozi wszystkich chętnych na szczyt Kiczery, gdzie znajdują się 3 trasy zjazdowe od bardzo łatwej po trudną. Różnica poziomów to 170 metrów. Jeżeli jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę z nartami, bez obaw, z myślą o początkujących przygotowano krótki wyciąg do nauki jazdy. Przy wyciągu znajduje się także szkółka nauki jazdy, wypożyczalnia sprzętu oraz bar.

Ustrzyki Dolne
I w końcu doszliśmy do największego ośrodka narciarskiego na Podkarpaciu - w Ustrzykach Dolnych. W kompleksie Laworta znajdziemy kolej krzesełkową oraz wydajny wyciąg orczykowy, który może przewieźć ok. 1200 osób na godzinę. Oba pokonują ponad 250 metrową różnicę poziomów. Na górnych stacjach czekają dwie trasy - nartostrady o największej różnicy poziomów w okolicy: czerwona z homologacją FIS oraz niebieska dla początkujących. Przygotowano także krótki wyciąg do nauki.

W Ustrzykach znajdziemy także inne wyciągi, które prowadzą na wzgórze Gromadzyń (654 m). Miłośnicy nart mogą wybierać między dwoma dwuosobowymi wyciągami orczykowymi o różnicy poziomów 164 metrów oraz krótkimi wyciągami do nauki. Ze szczytu prowadzą trasy o różnym poziomie zaawansowania.

To nie wszystkie możliwości jakie daje narciarzom Podkarpacie, istnieje jeszcze wiele ciekawych stacji, jak na przykład Bałucianka, Chyrowa. Czarnorzeki czy Kalnica. Warto wybrać te okolice planując wyjazd w góry. Poza niesamowitymi widokami oraz świetną zabawą na stoku, możemy liczyć na mniejszy tłok.

 

 • autor: Redakcja

9 komentarzy

 • AG

  Najprawdopodobniej autor obudził się z dłuuuuuugiego wieloletniego snu i napisał to co napisał... Super poradnik dla narciarzy na 2017rok.

  Zgłoś nadużycie AG niedziela, 15, styczeń 2017 22:24 Link do komentarza
 • j.k

  Zycze powodzenia w jezdzie ze stolicy podkarpacia do Gogołowa w 30minut:D:D a po drugie blizej z Rzeszowa jest do Babicy czy Strzyżowa. Proponuje spojrzec na mape. Zal

  Zgłoś nadużycie j.k niedziela, 15, styczeń 2017 21:46 Link do komentarza
 • ellla

  Cisna?? Przeciez tam juz nie ma wyciagu buahahaha

  Zgłoś nadużycie ellla niedziela, 15, styczeń 2017 21:42 Link do komentarza
 • Narciarz 2k17

  A gdzie nasza Chyrowa ?

  Zgłoś nadużycie Narciarz 2k17 czwartek, 05, styczeń 2017 19:23 Link do komentarza
 • Łachim

  Wyciąg w Babicy od 7 lat nie funkcjonuje a na jego zboczu kwitnie osiedle domków jednorodzinnych. Gratuluję przygotowania autorowi.

  Zgłoś nadużycie Łachim piątek, 30, grudzień 2016 08:55 Link do komentarza
 • Pat

  Według mnie ciekawy wyciąg jest też na Czarnorzekach :P

  Zgłoś nadużycie Pat czwartek, 29, grudzień 2016 16:39 Link do komentarza
 • zaskoczony

  Autora bardzo ciekawią za to wyciągi od jakiegoś czasu nieczynne: np Bałucianka i Cisna. Idąc tym tropem można wspomnieć też o Rymanowie Zdroju i Iwoniczu Zdroju. Tam też kiedyś działały orczyki.

  Zgłoś nadużycie zaskoczony czwartek, 29, grudzień 2016 13:32 Link do komentarza
 • RobiK

  Tytuł brzmi "10 najciekawszych stoków narciarskich na Podkarpaciu". Widocznie dla autora Chyrowa nie jest ciekawa z czym można się zgodzić lub nie :)

  Zgłoś nadużycie RobiK czwartek, 29, grudzień 2016 13:08 Link do komentarza
 • zaskoczony

  No a gdzie Chyrowa? Jakiś konflikt z redakcją? bo chyba nie chodzi o pieniądze (wątpie by ludzie z cisnej i bystrego zapłacili za ten artykuł) a może to nie podkarpackie?

  Zgłoś nadużycie zaskoczony czwartek, 29, grudzień 2016 10:36 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?