KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Europoseł z Podkarpacia wiceprzewodniczącym Komisji Transportu i Turystyki PE

 • autor: ecr/pd
 • piątek, 27, styczeń 2017 10:11
 • wielkość czcionki - - + +
 • Wydrukuj
Tomasz Poręba Tomasz Poręba Fot. archiwum ECR

Komisje w Parlamencie Europejskim wybierają swoje kierownictwo. 25 stycznia swoje prezydium wybrała Komisja Transportu i Turystyki, w której przez kolejne 2,5 roku europoseł Tomasz Poręba będzie kontynuował pracę na stanowisku wiceprzewodniczącego.

REKLAMA


W zakresie kompetencji Komisji Transportu są między innymi zasady wydawania środków na rozwój wspólnej polityki transportu kolejowego, drogowego, śródlądowego, morskiego i powietrznego.

Tomasz Poręba podkreśla, że jednym z fundamentów UE jest zrównoważony rozwój i dlatego wspólnota powinna zatroszczyć się przede wszystkim o swoje najuboższe regiony. Europoseł PiS przekonuje, że istotnym bodźcem dla rozwoju tych obszarów byłaby poprawa infrastruktury i budowa szlaku Via Carpathia, który stanowiłby swoisty kręgosłup komunikacyjny Europy Środkowo-Wschodniej.

- Sprawowanie funkcji wiceprzewodniczącego Komisji Transportu to przede wszystkim okazja, aby na jej forum zabiegać o sprawy infrastrukturalne ważne dla Polski, w szczególności dla Podkarpacia takie, jak właśnie szlak Via Carpathia - mówi Tomasz Poręba.

W dotychczasowej pracy w komisji podkarpacki eurodeputowany przygotował raport nt. dostępności komunikacyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej z uwzględnieniem m.in. Via Carpathia, Rail Baltica czy Szlaku Bursztynowego. Dokument kilka miesięcy temu został przyjęty przez Parlament Europejski głosami blisko 600 europosłów.

ecr/pd

 • autor: ecr/pd

2 komentarzy

 • patriota

  Chłopina orze jak może dla dobra regionu i Polskia, Łukacijewska jak zwykle tylko szkodzić Polsce i więcej nic.Po co i tak głupole z krosna i okolic na nią będą głosowac Niech żyje nieróbstwo i zdrada

  Zgłoś nadużycie patriota wtorek, 31, styczeń 2017 09:06 Link do komentarza
 • driver

  Super, szanse na dofinansowanie Via Carpatia rosną :)

  Zgłoś nadużycie driver piątek, 27, styczeń 2017 10:41 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?