KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Najlepsi młodzi szachiści zmierzą się w Rymanowie-Zdroju

  • autor: red.
  • poniedziałek, 14, sierpień 2017 13:45
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj
zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Szachach do lat 18 zostaną rozegrane w Sanatorium Uzdrowiskowym "Stomil" w Rymanowie-Zdroju (ul. Świerkowej 1). Rywalizacja odbędzie się w dniach 17-23 sierpnia.

REKLAMA


Mistrzostwa odbywają się od 2000 r. i biorą w nich udział narodowe reprezentacje krajów zrzeszonych w Europejskiej Unii Szachowej składające się z zawodniczek i zawodników w wieku do lat 18.

Dotychczas w tych rozgrywkach polscy zawodnicy odnosili liczne sukcesy zdobywając 10 medali w sekcji dziewcząt (3 złote, 4 srebrne, 3 brązowe) oraz 8 medali w sekcji open (5 złotych, 3 srebrne).

- Powierzenie PST "Stomil" organizacji tak ważnych zawodów jest dla Spółki ogromnym wyróżnieniem oraz potwierdzeniem znaczącej pozycji polskich szachów na arenie międzynarodowej. Będzie to również historyczne wydarzenie dla Gminy Rymanów, gdyż są to pierwsze Mistrzostwa Europy organizowane w Uzdrowisku Rymanów Zdrój - cieszą się organizatorzy.

Tegoroczne Mistrzostwa zapowiadają się imponująco, gdyż padły rekordy w zakresie liczby uczestniczących krajów (16) oraz zawodników (126), w tym zawodników z tytułami międzynarodowymi (72). Dzięki wsparciu ponad 100 partnerów i sponsorów organizatorom udało się zgromadzić najwyższy w historii fundusz nagród.

Podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Szachach 2017 kibice będą mogli obserwować pojedynki na sali gry oraz bezpośrednie relacje z poszczególnych rund na stronie internetowej dedykowanej turniejowi (www.eytcc2017.pl).

Mistrzostwa patronatem honorowym objęli: Minister Sportu i Turystyki - Witold Bańka oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego - Władysław Ortyl, Przewodniczącą Komitetu Honorowego została Wojewoda Podkarpacki - Ewa Leniart. Ponadto w skład Komitetu Honorowego weszli: Starosta Krośnieński - Jan Juszczak, Burmistrz Gminy Rymanów - Wojciech Farbaniec, Sekretarz Generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego - Adam Krzesiński, Prezydent Europejskiej Unii Szachowej - Zurab Azmaiparashvili, Mistrzyni Olimpijska - Otylia Jędrzejczak, Poseł na Sejm RP - Piotr Babinetz, Prezes Zarządu Polskiego Związku Szachowego - Adam Dzwonkowski.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?