Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Kilkuletnia wadera nie zginęła od kuli. Znamy wyniki sekcji zwierzęcia

Kilkuletnia wadera nie zginęła od kuli. Znamy wyniki sekcji zwierzęcia Fot. Artur Kotyrba (Nadleśnictwo Rymanów)

"Nie potwierdziły się podejrzenia o skłusowanie wadery znalezionej 3 października" - informuje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie. Wstępne oględziny wskazywały na kłusownictwo. Znana jest sekcja zwłok zwierzęcia.

We wtorek (3 października) przy drodze leśnej w miejscowości Surowica (gm. Jaśliska, powiat krośnieński), leśnicy z Nadleśnictwa Rymanów znaleźli martwego wilka. To kilkuletnia wadera, która była w dobrej kondycji. Wstępne oględziny martwego wilka wskazywały na kłusownictwo. Na ciele widoczna była rana, sugerująca wlot pocisku.

- Sekcja zwłok wykonana przez lekarza weterynarii wskazuje, że przyczyną śmierci wadery było między innymi złamanie kręgu szyjnego kręgosłupa z przerwaniem rdzenia kręgowego oraz pęknięcie wątroby spowodowane przez urazy mechaniczne. Brak obrażeń wewnętrznych wyklucza użycie broni palnej - informuje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie.

Rodzaj odniesionych obrażeń oraz miejsce znalezienia zwłok mogą wskazywać na wypadek komunikacyjny.

Edward Marszałek, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie przypomina, że wilki są pod ochroną gatunkową. Za wejście w posiadanie okazu takiego zwierza grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat (Art. 127a ust. 1. ustawy o ochronie przyrody).

mg

2 komentarzy

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj