KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ustabilizowano osuwisko w Pietruszej Woli

  • autor: red.
  • piątek, 08, grudzień 2017 14:45
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj
Ustabilizowano osuwisko w Pietruszej Woli Fot. archiwum Powiat Krośnieński

Powiat Krośnieński zakończył prace przy stabilizacji osuwiska w ciągu drogi powiatowej nr 1940R Przybówka - Rzepnik - Bratkówka w Pietruszej Woli. Osuwisko zagrażało drodze i linii energetycznej.

REKLAMA


Osuwisko powstało na zboczu doliny potoku Merla w Pietruszej Woli. Rozpoczynało się ponad drogą na skarpie i schodziło do dna doliny potoku. Biegnąca przez jego obszar droga powiatowa była zniszczona na odcinku około 70 metrów. Jezdnia drogi osunęła się do dna doliny powodując przesunięcie koryta potoku na całej szerokości osuwiska.

- Osuwisko zniszczyło też przepust drogowy zagrażając słupom linii energetycznej. Dopiero stabilizacja całego osuwiska wraz z odbudową odcinka drogi pozwoliła na rozwiązanie problemu - podkreśla Ewa Bukowiecka, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Krośnie.

Powiat Krośnieński zrealizował zadanie na podstawie pełnej dokumentacji geologiczno-inżynierskiej i techniczno-budowlanej. Koszt inwestycji oszacowano na 1 896 517 zł, z czego dofinansowanie z MSWiA wyniosło 1 517 213 złotych.

Odbiór inwestycji odbył się 6 grudnia. Wykonawcą prac jest firma REMOST z Dębicy.

Zakres robót obejmował m.in.: roboty przygotowawcze (usunięcie drzew i krzewów, prace rozbiórkowe), roboty drogowe i drenażowe (prace ziemne, odwodnienie korpusu drogowego, wykonanie podbudowy, nawierzchni, roboty wykończeniowe), zabezpieczenie osuwiska (wykonanie konstrukcji oporowej z pali, wzmocnienie skarp przez gwoździowanie), przywrócenie przebiegu koryta potoku.

red.
Fot. archiwum Powiat Krośnieński

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?