Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Ustabilizowano osuwisko w Pietruszej Woli

Ustabilizowano osuwisko w Pietruszej Woli Fot. archiwum Powiat Krośnieński

Powiat Krośnieński zakończył prace przy stabilizacji osuwiska w ciągu drogi powiatowej nr 1940R Przybówka - Rzepnik - Bratkówka w Pietruszej Woli. Osuwisko zagrażało drodze i linii energetycznej.

REKLAMAOsuwisko powstało na zboczu doliny potoku Merla w Pietruszej Woli. Rozpoczynało się ponad drogą na skarpie i schodziło do dna doliny potoku. Biegnąca przez jego obszar droga powiatowa była zniszczona na odcinku około 70 metrów. Jezdnia drogi osunęła się do dna doliny powodując przesunięcie koryta potoku na całej szerokości osuwiska.

- Osuwisko zniszczyło też przepust drogowy zagrażając słupom linii energetycznej. Dopiero stabilizacja całego osuwiska wraz z odbudową odcinka drogi pozwoliła na rozwiązanie problemu - podkreśla Ewa Bukowiecka, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Krośnie.

Powiat Krośnieński zrealizował zadanie na podstawie pełnej dokumentacji geologiczno-inżynierskiej i techniczno-budowlanej. Koszt inwestycji oszacowano na 1 896 517 zł, z czego dofinansowanie z MSWiA wyniosło 1 517 213 złotych.

Odbiór inwestycji odbył się 6 grudnia. Wykonawcą prac jest firma REMOST z Dębicy.

Zakres robót obejmował m.in.: roboty przygotowawcze (usunięcie drzew i krzewów, prace rozbiórkowe), roboty drogowe i drenażowe (prace ziemne, odwodnienie korpusu drogowego, wykonanie podbudowy, nawierzchni, roboty wykończeniowe), zabezpieczenie osuwiska (wykonanie konstrukcji oporowej z pali, wzmocnienie skarp przez gwoździowanie), przywrócenie przebiegu koryta potoku.

red.
Fot. archiwum Powiat Krośnieński

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj