KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Prace na drodze Miejsce Piastowe - Wrocanka zostały zakończone

 • autor: red.
 • czwartek, 21, grudzień 2017 11:28
 • wielkość czcionki - - + +
 • Wydrukuj
Prace na drodze Miejsce Piastowe - Wrocanka zostały zakończone Fot. archiwum Powiat Krośnieński

Powiat krośnieński podjął ryzykowną decyzję o przebudowie drogi powiatowej Miejsce Piastowe - Wrocanka w bardzo krótkim czasie. Prace zakończono. Wyremontowano ponad kilometr drogi.

REKLAMA


Powiat Krośnieński otrzymał trzecią w tym roku promesę przyznaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych.

Środki w wysokości 470 tysięcy złotych pochodzące z rezerwy celowej budżetu państwa przeznaczone zostały na remont drogi powiatowej nr 1975R Miejsce Piastowe - Wrocanka. Droga została zniszczona w wyniku intensywnych opadów deszczu w 2011 roku jak i bieżącej eksploatacji, wymagała gruntownego remontu.

- Pozyskanie środków na realizację trzeciej inwestycji w powiecie krośnieńskim z tego programu jest wielkim sukcesem zważywszy na szereg zdarzeń mających znamiona klęsk żywiołowych, które nawiedziły nasz kraj w bieżącym roku - podkreśla Ewa Bukowiecka, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Krośnie.

Podjęcie decyzji o przyjęciu środków 17 listopada i uruchomienie procedury wyłonienia wykonawcy robót wymagało od zarządu powiatu podjęcia ogromnego ryzyka związanego z bardzo krótkim okresem przewidzianym na realizację zadania oraz warunkami atmosferycznymi.

- Dzisiaj możemy powiedzieć, że podjęcie ryzyka się opłaciło, prace zostały wykonane w terminie i przy sprzyjającej pogodzie, a mieszkańcy Miejsca Piastowego doczekali się remontu ważnego gospodarczo odcinka drogi, którego stan z roku na rok się pogarszał - przyznaje dyrektor Aleksander Mercik.

W ramach zadania została wykonana nowa nawierzchnia na długości 1250 mb, ścięte i uzupełnione pobocza oraz wykonane odwodnienie drogi. Wartość inwestycji po przetargu to prawie 620 tys. złotych. Wykonawcą prac był Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie.

red.

 • autor: red.

3 komentarzy

 • kieorwca

  W godzinach szczytu kiedy rondo w Miejscu Piastowym jest zakorkowane bardzo dużo kierowców korzysta z tej drogi, zresztą nie tylko z tej. To kolejna droga z nowym dywanikiem która łączy Krosno z DK-19.
  Kto omija rondo wie o czym piszę. Na lokalnych drogach w godzinach szczytu ruch jest bardzo duży.
  Ps. Gdyby nie te drogi których jest sporo rondo w Miejscu zakorkowało by obwodnicę Krosna.

  Zgłoś nadużycie kieorwca piątek, 22, grudzień 2017 00:32 Link do komentarza
 • rolnik

  Rozumiem, że remont tej ul. Dworskiej w Miejscu Piastowym tam gdzie położono nową nawierzchnie w ramach odwodnienia chociaż udrożnią i wyczyszczą rowy w późniejszym terminie, może w ramach gwarancji. Szkoda że nikt nie sprawdza jak zostały wykonane prace.

  Zgłoś nadużycie rolnik czwartek, 21, grudzień 2017 18:59 Link do komentarza
 • Luzik

  Wreszcie !! :)

  Zgłoś nadużycie Luzik czwartek, 21, grudzień 2017 15:21 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?