Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Unieważnione wybory na wójta w Korczynie

Unieważnione wybory na wójta w Korczynie Fot. Piotr Dymiński

Sąd Okręgowy w Krośnie orzekł nieważność wyborów wójta gminy Korczyna. Ponownie będą liczone głosy w części komisji. To efekt protestu wyborczego złożonego przez Tadeusza Pelczara, kontrkandydata obecnego wójta Jana Zycha.

Sąd nakazał ponowić postępowanie wyborcze i ponownie ustalić wynik głosowania w Okręgowych Komisjach Wyborczych nr 1 i 2 w Korczynie, nr 6 Iskrzeni, nr 7 w Komborni i nr 9 Węglówce.

Sąd uznał, że doszło do nieprawidłowości w procedurach liczenia głosów, a nie da się ponad wszelką wątpliwość stwierdzić, że wspomniane nieprawidłowości nie miały wpływu na wynik wyborów, szczególnie biorąc pod uwagę minimalną różnicę dwóch głosów.

Sędzia cytował stwierdzenia przewodniczących poszczególnych OKW, które wskazywały, że dochodziło do nieprawidłowości. Członkowie komisji pracowali indywidualnie zliczając głosy, a ostateczny wynik sumowano na podstawie roboczych notatek. Kart nie oglądali wszyscy członkowie komisji.

- Nie można stwierdzić ponad wszelką wątpliwość, że nie doszło do zaistnienia omyłki - powiedziano w ustnym uzasadnieniu.

Pozostałe zarzuty Sąd oddalił.

Obie strony chcą zapoznać się z pisemnym uzasadnieniem orzeczenia. Od tego uzależniają ewentualne zażalenie. Tadeusz Pelczar wskazuje, że jego zdaniem zaistniały też nieprawidłowości przy wydawaniu pełnomocnictw do głosowania. Twierdzi, że nie mógł tego udokumentować składając protest, ponieważ urząd gminy opóźnił udzielenie mu informacji.

Orzeczenie nie jest prawomocne.

pd

6 komentarzy

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj