KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Przed nami modernizacja centrum Iwonicza-Zdroju

Przed nami modernizacja centrum Iwonicza-Zdroju Fot. archiwum

Ostatnie miesiące i dni nie przynoszą dobrych wiadomości. Wszyscy z niepokojem obserwujemy kolejne niepokojące komunikaty o COVID-19. W tej smutnej rzeczywistości niczym haust świeżego powietrza i promień słońca są dobre wieści z naszego lokalnego podwórka.

REKLAMA


25 marca br. na stronach rządowych ogłoszono wyniki naboru wniosków o dofinansowanie dla gmin górskich. Na liście samorządów, którym przyznano wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, znalazła się Gmina Iwonicz-Zdrój. Na jej konto wpłynie kwota 2 583 750,00 zł, która w połączeniu ze środkami własnymi umożliwi gruntowną modernizację centrum Iwonicz-Zdroju ze szczególnym uwzględnieniem al. Jana Pawła II, placu W. Oczki oraz infrastruktury towarzyszącej. W ramach przebudowy zostanie zmodernizowane m.in. oświetlenie, nawierzchnia dróg i ciągów pieszych, wymienione zostaną kosze na śmieci, tablice informacyjne, ławki oraz inne elementy małej architektury.

- Kolejną dobrą wiadomość jest pozyskanie przez naszą gminę środków z UE tj. 110 tys. zł. również z przeznaczeniem na przebudowę al. Jana Pawła II. Po uwzględnieniu jeszcze prawie dwumilionowego dofinansowania przyznanego nam wcześniej na przebudowę schodów między Krakowiakiem i Excelsiorem samorząd będzie mógł w tym i przyszłym roku przeznaczyć na inwestycje turystyczne prawie 5 000 000 zł. Wszystkie otrzymane i wypracowane środki pozwolą upiększyć nasze uzdrowiskowe miasteczko, którego byt w dużym stopniu zależy od turystów i kuracjuszy - mówi burmistrz Witold Kocaj.

- Rok 2021/2022 z pewnością zostanie zapamiętany jako rok bogaty w inwestycje. Wierzymy, że pozostałe wnioski złożone przez nasz samorząd także znajdą uznanie w oczach rządowych decydentów, co otworzy drogę do harmonijnego rozwoju wszystkich miejscowości naszej gminy - dodaje burmistrz.

To nie koniec! Kolejne dwa miliony złotych dofinansowania z budżetu państwa gmina otrzyma na realizację zadania "Przebudowa, rozbudowa i nadbudowa budynku domu ludowego w Lubatówce wraz ze zmianą sposobu użytkowania poddasza na funkcję usługową łącznie z zagospodarowaniem przyległego terenu", które wyceniono na kwotę ok. 6 500 000 zł.

- Nie jest tajemnicą, że budynek, w którym zlokalizowane są: sala widowiskowa z kuchnią, świetlica, przedszkole, biblioteka, przychodnia zdrowia, remiza OSP oraz siedziba KGW lata świetności już dawno ma za sobą. Tym bardziej jesteśmy zdeterminowani, by pierwsze prace przy obiekcie rozpocząć jeszcze w tym roku - podkreśla burmistrz.

Wniosek o dofinansowanie remontu domu ludowego w Lubatówce nie był ostatnim, jaki złożyła gmina. Możliwe, że niebawem będziemy mogli przekazać kolejne dobre wiadomości.

  • autor: Redakcja

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?