KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kolejny iwonicki Orlik

  • autor: Ewa Bukowiecka
  • wtorek, 01, czerwiec 2010 10:48
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj

altPrzy Zespole Szkół w Iwoniczu od trzech miesięcy funkcjonuje, służąc uczniom i mieszkańcom gminy kompleks boisk sportowych powstałych w ramach rządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Uroczyste otwarcie i poświęcenie obiektu odbyło się 27 maja 2010 roku w obecności zaproszonych gości: radnego Sejmiku Województwa Tadeusza Majchrowicza, władz powiatu krośnieńskiego ze starostą krośnieńskim Janem Juszczakiem, radnych na czele z przewodniczącym Kazimierzem Krężałkiem, władz gminy Iwonicz - Zdrój, przedstawiciela Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego,  księży, dyrektorów szkół, młodzieży.

REKLAMA


Gości powitał gospodarz obiektu, dyrektor Zespołu Szkół w Iwoniczu Zbigniew Noga – Krzyżanowski, który podziękował wszystkim zaangażowanym w realizację projektu. Podkreślił, że Orlik będzie służyć nie tylko uczniom, ale również lokalnej społeczności przez 7 dni w tygodniu. Korzystanie z niego jest bezpłatne.  Symboliczną wstęgę przecięli radny Sejmiku Województwa Tadeusz Majchrowicz, przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Krężałek starosta krośnieński Jan Juszczak.

Następnie obiekt poświęcili ks. proboszcz  Kazimierz Piotrowski i ks. dziekan Andrzej Chmura. Przed oficjalną częścią na nowych boiskach rozegrany został turniej piłkarski szóstek, w których udział wzięło 8 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu krośnieńskiego.

alt

Wręczenie pucharów i dyplomów odbyło się podczas uroczystości. Na podium stanęli:  Liceum Ogólnokształcące o profilu Sportowym  (funkcjonujące w Zespole Szkół w Iwoniczu) – I miejsce; Zespół Szkół Gastronomiczno Hotelarskich w Iwoniczu – Zdroju – II miejsce i  Zespół Szkół w Iwoniczu – miejsce III. Zwycięzcom turnieju nagrody wręczali starosta krośnieński, burmistrz gminy i dyrektor Zespołu Szkół w Iwoniczu. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Miłym akcentem uroczystości i dużą niespodzianką, szczególnie dla miłośników sportów zimowych, była obecność olimpijczyka z Vancouver, biathlonisty Łukasza Szczurka, pochodzącego z Iwonicza -Zdroju, absolwenta Zespołu Szkół w Iwoniczu.

Łukasz Szczurek wspominając 3 lata spędzone w murach iwonickiej szkoły, podziękował dyrektorowi, nauczycielom za atmosferę, wsparcie i wyrozumiałość. Wręczył na ręce dyrektora ZS pamiątkową koszulkę z olimpiady z Vancouver. Najlepsze życzenia i gratulacje wraz z symbolicznymi piłkami od Zarządu Województwa Podkarpackiego i radnych sejmiku przekazał Tadeusz Majchrowicz. Zaznaczył, że wszyscy obecni możemy się czuć fundatorami tego obiektu. Wyrazy uznania i podziękowania złożył starosta Jan Juszczak. - Przyznacie Państwo, że ten Orlik cieszy. Obiekt jest pięknie położony,  służy wspaniale szkole, która ma sportowe tradycje. Mam nadzieję, że placówka będzie znana z osiągnięć swoich wychowanków i będą to nowi mistrzowie w różnych dyscyplinach.

alt

W imieniu Zarządu Powiatu dziękuję Radzie Powiatu za przychylność, zrozumienie i współpracę w promowaniu sportu wśród dzieci i młodzieży. Dziękuję radnemu sejmiku Tadeuszowi Majchrowiczowi za wsparcie naszych działań i wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego obiektu. Jest to już piąty Orlik w powiecie i mam nadzieję, że nie ostatni. Bardzo nam zależy by nasza młodzież mogła uprawiać sport w bezpiecznych warunkach na nowoczesnych obiektach – podkreślił starosta.

Oprawę artystyczną przygotowali uczniowie z ZS w Iwoniczu.

Prace przy budowie Orlika rozpoczęły się w sierpniu, a zostały zakończone w listopadzie 2009 roku. Wykonawcą robót było Konsorcjum: Lider – CEES – Budownictwo z siedzibą w Dębicy, a partnerem – FHU Profi Sport z Rzeszowa. W skład kompleksu wchodzą dwa boiska: do piłki nożnej o wymiarach 60 m x 30 m i do gier zespołowych (koszykówki i siatkówki) o wymiarach 18 m x 32 m.

Koszt całkowity budowy Orlika zamknął się kwotą prawie 976 000 zł. Część środków przekazało Ministerstwo Sportu i Turystyki i Urząd Marszałkowski, pozostałe nakłady pochodzą z budżetu Powiatu. Uzupełnieniem zespołu boisk jest wybudowana w tym samym czasie bieżnia lekkoatletyczna na 100 m wraz z torem do skoku w dal.

alt

Kompleks powstał na działce, która wcześniej była użytkowana jako teren zielony oraz plac gier zespołowych. Lokalizacja ta zapewnia bezpieczny i łatwy dostęp do obiektu znacznej liczbie zainteresowanych ( w sąsiedztwie znajduje się m. in. szkoła podstawowa, gimnazjum i OHP). W dobrej sytuacji będą także mieszkający w pobliskim internacie uczniowie, przed którymi otwiera się możliwość spędzenia czasu w sposób aktywny i zorganizowany.

Ewa Bukowiecka

  • autor: Ewa Bukowiecka

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?