Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Betlejemskie Światło Pokoju już w Jedliczu

Do Jedlicza już po raz siódmy dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. W dniach 10 – 11 grudnia 2011 r. 50 – osobowa grupa zuchów, harcerzy, instruktorów ZHP i dzieci ze świetlic opiekuńczo – wychowawczych z Piotrówki, Jedlicza i Jaszczwi uczestniczyła w 2-dniowej wycieczce autokarowej do Poronina i Zakopanego.

REKLAMAalt

Pierwszego dnia wyprawy, uczestnicy korzystając z doskonałej pogody, wyjechali kolejką na Gubałówkę, skąd oglądali urokliwe górskie pejzaże i panoramę stolicy polskich Tatr, obejrzeli także Wielką Krokiew oraz spacerowali po jednej z najbardziej znanych polskich ulic, Krupówkach . Udali się także do Poronina, gdzie zaplanowany był nocleg.

alt

Największą jednak atrakcją tego dnia był kulig połączony z ogniskiem, pieczeniem kiełbasy, opowieściami członka regionalnego zespołu pieśni i tańca na temat góralskich zwyczajów i tradycji. Nie zabrakło zabaw i tańców przy góralskiej muzyce.

Głównym celem wycieczki był udział w uroczystości przekazania przez słowackich skautów Betlejemskiego Światła Pokoju delegacjom środowisk harcerskich przybyłym z całej Polski, która odbyła się w niedzielę w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach.

Wycieczka odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Gminy Jedlicze.

UG Jedlicze

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj