Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Jak prowadzić zdrowy tryb życia?

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. sxc.hu

Niewątpliwym pozostaje fakt, że rozpoczęcie zdrowego trybu życia, prowadzi do znacznej poprawy jego jakości.Taka zmiana wpływa na samopoczucie i nastrój, lepszy wygląd i zadowolenie z samego siebie. Jak powinniśmy zatem prowadzić zdrowy tryb życia? Czego powinniśmy przestrzegać? Na jakie czynniki należy zwracać szczególną uwagę?

Po pierwsze: aktywność fizyczna
Ruch, podjęcie aktywności fizycznej, w jakiejkolwiek formie, przynosi niezwykle wiele korzyści. Nie trzeba być zamiłowanym sportowcem, czy kulturystą, by uważać siebie za osobę aktywną fizycznie. Zdrowy styl życia polega zatem na podejmowaniu jakiejkolwiek aktywności, prowadzącej do naszego lepszego samopoczucia i korzystnie wpływającej na nasze zdrowie.

Jaką aktywność fizyczną warto podejmować? Najlepsze okaże się oczywiście bieganie, pływanie i jazda na rowerze. Jeżeli ktoś nie lubi jednak którejś z wymienionych tutaj dyscyplin sportowych, wcale nie oznacza to, że musi siedzieć w fotelu przed telewizorem. Aktywnością fizyczną można bowiem nazwać także długi spacer, szybki marsz, a nawet codzienne sprzątanie. Korzystaj z uroków swojego miasta i wsi - wychodź częściej z domu.

Doskonałym sposobem na aktywne spędzenie czasu z rodziną jest na przykład wspólny wyjazd w góry. To doskonałe miejsce do tego, by odpocząć aktywnie. Czy istnieje aktywny odpoczynek? Oczywiście, że tak! Aktywnym odpoczynkiem jest chodzenie po górach, obserwowanie wspaniałych widoków i wdychanie świeżego, zdrowego powietrza.

Po drugie: zdrowe odżywianie się
Na zdrowy tryb życia w znacznej mierze wpływa także odpowiednia dieta. Odpowiednia, czyli zdrowa - zawierająca niezbędne dla naszego organizmu składniki i unikająca sztucznej, przetworzonej żywności. Nie jest konieczne całkowite wyeliminowanie słodyczy, czy nawet pewnych produktów wysokokalorycznych. Chodzi przede wszystkim o to, aby nie stanowiły one podstawy naszej diety. Podstawą powinny być zatem warzywa, owoce, naturalne soki, produkty zbożowe i mleczne. Zdrowa dieta to taka, która dostarcza naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników.

Po trzecie: właściwy odpoczynek
Każdy organizm potrzebuje odpowiedniego odpoczynku, zwłaszcza ten narażony na dużą aktywność w ciągu dnia, zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Każdy, przeciętny człowiek powinien spać około osiem godzin na dobę. Taki odpoczynek zapewnia mu dostateczną ilość energii na kolejny, intensywny dzień, w którym może wykazać się on kreatywnością i chęcią do dalszego działania. Zbyt intensywna praca prowadzi do ogromnego zmęczenia organizmu. Niektórzy z nas preferują spędzanie czasu przed telewizorem, czy komputerem, jako odpowiednią formę odpoczynku, co nie jest niestety dobrym rozwiązaniem. Wieczorem warto udać się choćby na krótki spacer, który pozwoli nam się dotlenić i przygotować do długiego i spokojnego snu.

Artykuł przygotowany przez przemekbednarz.pl - kreowanie wizerunku firm: pozyskiwanie klientów, promocje stron i kierowanie opinią społeczności internetowych.

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj