KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ruszyła kampania edukacyjna "Lubella inspiruje i edukuje". Zyskaj wiedzę i nagrody!

Ruszyła kampania edukacyjna "Lubella inspiruje i edukuje". Zyskaj wiedzę i nagrody! Fot. archiwum

Przełom jesieni i zimy może być ciekawy, inspirujący, smaczny i wartościowy w tych szkołach, które zdecydują się wziąć udział w znanym programie edukacyjnym "Lubella inspiruje i edukuje". 8 listopada rozpoczęła się trzecia już edycja ogólnopolskiej kampanii, która co roku przyciąga dziesiątki tysięcy uczniów z całej Polski.

REKLAMA


Dlaczego produkty zbożowe są tak istotne w codziennej diecie? Jakie wartości ma makaron?
Co powinna zawierać "śniadaniówka" ucznia, by zapewnić mu energię na cały dzień? Umiejętność odpowiedzi na te i wiele innych pytań to tylko jedna z wygranych tegorocznej edycji programu edukacyjnego "Lubella inspiruje i edukuje". Jej wyróżnikiem jest także wspólne gotowanie i konkurs z nagrodami, w którym do zdobycia są między innymi ciekawe warsztaty z ekspertem kulinarnym.

Znany i lubiany program edukacyjny "Lubella inspiruje i edukuje" w tegorocznej odsłonie skierowany jest do uczniów VI-VII klas szkoły podstawowej i II-III klas gimnazjum i ma na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych uczniów w polskich szkołach.

Kampania przygotowana została we współpracy z zespołem dietetyków i metodyków i realizuje ideę uczenia się przez doświadczenie. Program inspiruje uczniów do zdobywania wiedzy poprzez angażowanie różnych zmysłów w proces uczenia się. Dzięki temu zdobyte informacje na temat roli produktów zbożowych w codziennej diecie mogą być właściwie przyswojone i zapamiętane. Specjalnie zaprojektowane trzy scenariusze lekcji angażują uczestników w samodzielne poszukiwanie informacji, zachęcają do dyskusji, zdrowej rywalizacji i sprawdzania swoich umiejętności podczas kreatywnej gry zespołowej oraz samodzielnego przygotowywania potraw.

Do programu może dołączyć dowolna liczba nauczycieli i klas z danej szkoły. Nauczyciele koordynujący mogą zgłosić swoją klasę do programu wypełniając krótki formularz zgłoszeniowy na stronie www.lubella.edu.pl lub potwierdzając zgłoszenie w trakcie rozmowy telefonicznej. Następnie opiekunowie otrzymują drogą mailową komplet materiałów edukacyjnych, wśród których znajdą się scenariusze lekcji, prezentacja multimedialna, szczegółowe instrukcje i karty do gry.

Każda szkoła, która weźmie udział w tegorocznym programie "Lubella inspiruje i edukuje", a także wypełni ankietę podsumowującą na stronie www.lubella.edu.pl, otrzyma Certyfikat potwierdzający jej udział i zaangażowanie w edukację na temat zasad prawidłowego żywienia.

W programie edukacyjnym "Lubella inspiruje i edukuje" zdobywa się nie tylko wiedzę i fantastyczną zabawę – można także zawalczyć o nagrody. W tym roku jest to wyjątkowo proste! Aby zgłosić klasę do konkursu wystarczy, że nauczyciel: przeprowadzi trzy lekcje według załączonych scenariuszy, wypełni ANKIETĘ podsumowującą program i prześle zgłoszenie do konkursu mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dokona zgłoszenia poprzez stronę. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody oraz warsztaty z ekspertem kulinarnym Lubella Michałem "Maglem" Myszkiewiczem.

(michaelbridge)

  • autor: (michaelbridge)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?