KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Trening siłowy w domu - ćwiczenia na uda i pośladki z hantlami

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Marzysz o wspaniale wyrzeźbionych udach i pośladkach, ale nie chcesz trenować w zatłoczonej siłowni? Nie musisz! Z powodzeniem zadbasz o wygląd swojego ciała w domu za pomocą odpowiednio dobrych ćwiczeń na uda i pośladki z hantlami. Jaka gimnastyka będzie najlepsza? Które ćwiczenia pomogą Ci osiągnąć najlepsze rezultaty? Oto 3 sprawdzone, treningowe propozycje!

REKLAMA


Przysiad z wykrokiem
Przysiad z wykrokiem to doskonałe ćwiczenie, które z obciążeniem będzie jeszcze bardziej efektywne! Jego wykonanie jest bardzo proste. Stań na nogach rozstawionych na szerokość barków, skieruj stopy na zewnątrz, chwyć handle i wykonaj przysiad. Napnij brzuch i wyprostuj plecy, pamiętaj również, że Twoje uda powinny znaleźć się w pozycji równoległej do podłoża. Utrzymaj pozycję w dole przez chwilę, a następnie wyskocz wysoko.

Goblet squat
Goblet squat to przysiad z kettlem lub hantlą. Angażuje m.in. mięsień czworogłowy uda, mięsień dwugłowy uda i mięsień pośladkowy. Jak wykonać to ćwiczenie? Wstań, ustaw stopy na szerokości barków, skieruj palce stóp na zewnątrz i wypchnij pierś do przodu. Wyprostuj i ściągnij plecy, wciągnij brzuch i napnij pośladki. Hantle trzymaj oburącz przed klatką piersiową. Wykonuj płynny i powolny przysiad wraz ze wdechem powietrza.

Martwy ciąg na jednej nodze

Martwy ciąg na jednej nodze, podobnie jak goblet squat jest ćwiczeniem wielostawowym, angażującym jednocześnie kilka grup mięśni, m.in. mięsień dwugłowy uda, mięsień pośladkowy wielki, mięsień prosty uda itd. Chcąc wykonać ćwiczenie, stań prosto, chwyć hantlę nachwytem. Biodra cofnij, a ciężar swojego ciała przenieś na lewą nogę. W tym czasie odchyl do tyłu prawą nogę. Staraj się utrzymać proste plecy! Twój korpus powinien znaleźć się w pozycji równoległej do podłoża. Pozostając na jednej nodze, wróć do pozycji wyjściowej.

By w domowym zaciszu zadbać o wygląd swojego ciała, nie musisz posiadać kosztownego sprzętu. Wystarczy, że zaopatrzysz się w hantle, dostępne m.in. w ofercie sklepu https://prosportowy.pl. A może chcesz trenować przy dźwiękach ulubionej muzyki? Postaw na rowerek stacjonarny! Z artykułu Rowerek stacjonarny - sposób na poprawę kondycji i przyspieszenie odchudzania dowiesz się, jak wiele możesz dzięki takim treningom zyskać!

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?