Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Czarna herbata obniża cholesterol

altZnajdujące się w czarnej herbacie teaflawiny mogą obniżyć ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia. Dowodzą tego wyniki najnowszych badań opublikowane na łamach Agricultural Food Chemistry. Eksperyment przeprowadzony przez Lipton Institute of Tea w Holandii udowodnił, że teaflawiny obniżają ilość pobieranego z jelit cholesterolu, który jest głównym czynnikiem ryzyka chorób układu krążenia.

alt

Z dobrodziejstw tej substancji korzystać możemy pijąc herbatę zarówno w wersji ciepłej jak i mrożonej.

Herbata jest jednym z ulubionych napojów Polaków. Ma wiele zalet i - jak pokazały badania - odznacza się również korzystnym wpływem na nasze zdrowie.
 
Naukowcy z Lipton Institute of Tea w Holandii postanowili bacznie przyjrzeć się zdrowotnym właściwościom czarnej herbaty, a zwłaszcza zawartym w niej teaflawinom.

Teaflawiny to substancje z grupy polifenoli należące do przeciwutleniaczy.
 
Są to związki chemiczne wykazujących zdolność neutralizowania wolnych rodników.

Z kolei micele to malutkie struktury znajdujące się w jelicie, które biorą udział w transporcie cholesterolu z jelita do układu krwionośnego.

Eksperyment przeprowadzony metodą in vitro na micelach pokazał, że teaflawiny ingerują w sposób ich ułożenia w jelicie. Dzięki temu redukują one ilość pobieranego i rozprowadzanego po całym jelicie cholesterolu.

Teaflawiny, które odnajdziemy w herbacie powstają w procesie fermentacji liści herbacianych. To one odpowiadają za charakterystyczny odcień czarnej herbaty, na bazie której powstają dwa warianty Lipton Ice Tea: Peach i Lemon.

Lipton Ice Tea Lemon i Peach

Lipton Ice Tea Lemon to połączenie czarnej herbaty z orzeźwiającym aromatem cytryny. Ta kompozycja stanowi doskonały mrożony odpowiednik lubianej przez Polaków herbaty z cytryną.

Mrożona herbata czarna z nutą brzoskwini to druga propozycja marki - Lipton Ice Tea Peach. Polakom przypadło do gustu to połączenie.

Brzoskwinie cieszą się u nas dużą popularnością ze względu na delikatny aromat i soczystość, który jest doskonałym dopełnieniem smaku herbaty.

Powodzenie tego owocu, zawartego w Lipton Ice Tea, obrazuje również fakt, że jego konsumpcja w naszym kraju systematycznie wzrasta.

 

Materiały PR
Foto: flickr.com, stock

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj