KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rodzaje rusztowań i ich zastosowanie

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Wraz z budową wyższych budynków, pojawiły się też rusztowania. Dzisiaj takie konstrukcje są ściśle dostosowane do konkretnego zastosowania, a także do norm bezpieczeństwa, jakie muszą one spełnić. W tym artykule dowiesz się, jakie rodzaje rusztowań stosuje się obecnie.

REKLAMA


Rusztowania warszawskie
Rusztowania warszawskie są konstrukcjami kolumnowymi. Ich zastosowanie ma miejsce przy robotach:
- murarskich,
- tynkarskich,
- malarskich,
- montażowych,
- spawalniczych,
- instalacyjnych,
- szklarskich.

Możesz z nich korzystać zarówno w środku jak i na zewnątrz. Rusztowania typu „Warszawa” wyróżniają się prostą strukturą. Ponadto łatwo i szybko je zamontujesz. Poszczególne części łączysz złączami czopowymi.

Rusztowania rurowo-złączkowe
Rusztowania rurowo-złączkowe to pierwszy model rusztowania, w którym wykorzystano stalowe rury. Konstrukcje te uważa się za najbardziej uniwersalne. Jednak musisz je najpierw zaprojektować, a sam montaż zabiera sporo czasu.

Najważniejsze elementy rusztowania rurowego:
- stalowe rury ze szwem lub bez, które się cynkuje i lakieruje,
- złącza,
- podstawki zwykłe i podstawki śrubowe,
- drabinki przystawne,
- płyty pomostowe,
- bale,
- deski (w tym deski bortnicowe),
- podkłady.

Rusztowania przejezdne
Rusztowania przejezdne to konstrukcje wieżowe. Są wyposażone w ramy z kółkami. Ponadto posiadają pomost z poręczami. Najczęściej są wykorzystywane wszędzie tam, gdzie nierzadko dochodzi do zmiany miejsca pracy. Bardzo często łączy się je z częściami konstrukcji ramowych, jak i stojakowych.

Rusztowania modułowe
Rusztowania modułowe są konstrukcjami systemowymi. W tych strukturach łączysz rygle i stężenia ze stojakami. Rusztowania stojakowo-kryzowe kosztują więcej, niż rusztowania ramowe, a ich montaż jest bardziej czasochłonny. Są jednak niezawodne, gdy potrzebne są przestrzenne rusztowania. Można je dopasować do złożonej struktury budowli, np. przy budowie, jak i przy konserwacji obiektu, bądź jego restauracji.

Rusztowania elewacyjne ramowe
Rusztowania elewacyjne ramowe to konstrukcje systemowe. Dzięki temu, że konstrukcja ta jest sztywna, bardzo łatwo złożysz i rozłożysz to rusztowanie. Pomosty i stężenia zapewniają sztywność wzdłużną rusztowania. Stężenia łączysz ze stojakami ram. Rusztowania ramowe zdają egzamin wszędzie tam, gdzie wymagana jest zróżnicowana szerokość pomostów, zestawianych obok siebie ram. Rusztowania te przydają się także wtedy, gdy trzeba wymienić szersze ramy na węższe.

Rusztowania fasadowe
Rusztowania fasadowe są złożone z ocynkowanych, stalowych fragmentów. Elementy, które nie są wykonane ze stali, to: podesty komunikacyjne i drewniane deski burtowe. W tych rusztowaniach możesz stosować takie elementy systemu, jak konsole, czy pomosty kątowe. Dzięki temu rusztowanie to można wykorzystać w oryginalnych rozwiązaniach. Wybierz najlepsze rusztowania fasadowe i elewacyjne: http://www.slv-group.eu/.

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?