Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Betonowe słupki ogrodzeniowe - jak i czym je malować?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Czeka Cię remont ogrodzenia? Nie musisz angażować profesjonalnej ekipy remontowej. Sprawdź, jak pomalować betonowe słupki ogrodzeniowe krok po kroku.

REKLAMAKrok 1: Przygotowanie do malowania

Beton narażony jest na działanie wilgoci, promieniowania UV, kwaśnych deszczy oraz zmiennych temperatur. Jeśli nie jest odpowiednio zabezpieczony, traci swoje właściwości. Woda wnika w uszkodzone podłoże, a na skutek działania niskich temperatur zamarza i zwiększa swoją objętość, rozsadzając je od środka.

Zanim rozpoczniemy malowanie betonowych słupków, zwróćmy uwagę na warunki, w jakich będziemy pracować. Zbyt wysokie lub zbyt niskie temperatury oraz wilgotność powietrza przekraczająca 80% mogą powodować problemy z nakładaniem i schnięciem farby.

Krok 2: Zabezpieczenie podłoża
To bardzo ważny etap, którego nie możemy pominąć. Na początku trzeba usunąć z ogrodzenia stare, łuszczące się powłoki starej farby za pomocą gruboziarnistego papieru ściernego lub drucianej szczotki. Kurz i zanieczyszczenia wystarczy usunąć za pomocą zwilżonej ściereczki z dodatkiem środka myjącego. Po oczyszczeniu podłoża musimy uzupełnić wszelkie ubytki i nierówności, a następnie zeszlifować i ponownie odpylić podłoże. Oczyszczoną powierzchnię powinniśmy zagruntować odpowiednim podkładem np. Nobiles Pilbet Impregnat, który głęboko wnika w podłoże, a w połączeniu z farbą Nobiles Pilbet zapewnia ochronę przed warunkami atmosferycznymi.

Krok 3: Malowanie słupków ogrodzeniowych
Do dalszych prac przystępujemy po upłynięciu przynajmniej 24 godzin od zagruntowania podłoża. Farba akrylowa Nobiles Pilbet zapewnia dobrą przyczepność do podłoża i jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Może być stosowana na powierzchniach wystawionych na działanie czynników atmosferycznych. Rozprowadzamy farbę na całej powierzchni aż do uzyskania równomiernej warstwy. Do malowania trudno dostępnych miejsc możemy wykorzystać mały pędzelek. Następną warstwę nakładamy w odstępie doby. Odpowiednie przygotowanie podłoża oraz wybór odpowiednich produktów zapewni malowanym powierzchniom długotrwałą ochronę.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj