KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Podstawowy zestaw majsterkowicza - poradnik

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Remonty oraz drobne prace domowe wymagają zastosowania specjalnych narzędzi. Bywa, że wystarczy podstawowy zestaw składający się z prostych narzędzi, jednak zdarza się także, że potrzebujemy elementów zaawansowanych. Które z nich powinny znaleźć się w zestawie rzetelnego majsterkowicza?

REKLAMA


Walizka z podstawowymi narzędziami
Prawdziwy fachowiec powinien posiadać walizkę z narzędziami dzięki której dokona prostych procesów naprawczych oraz tych nieco bardziej skomplikowanych. Gdzie ulokować tego rodzaju podstawowy zestaw? Doskonałym pomysłem będzie specjalna walizka na narzędzia, bądź jak kto woli - skrzyneczka. Dzięki niej, nie tylko wszystkie narzędzia będą w odpowiednim i zabezpieczonym miejscu, ale także łatwiejszy będzie ich transport. Warto podkreślić, iż w wielu sklepach dostępne są tego rodzaju walizki z pełnym wyposażeniem. Dzięki nim nie musimy się troszczyć o dobór sprzętu, a możemy jedynie sumiennie powiększać swój zestaw.

Przykładowy zestaw narzędzi majsterkowicza

Stara prawda mówi, iż majsterkowicz bez wkrętaka jest majsterkowiczem bez ręki... Zatem śrubokręty - krzyżakowy i płaski są podstawą w tego rodzaju zestawie. Doskonale, jeśli śrubokrętów będzie więcej i będą różnić się rozmiarami - ułatwi to i przyspieszy większość czynności.

Nie obejdzie się również bez młotka. Na jakie jego cechy warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim rozmiar. Powinien być on stosunkowo niewielki i doskonale jeśli będzie wyposażony w uchwyt tłumiący drgania z powłoką antypoślizgową. Podniesie to komfort oraz bezpieczeństwo pracy.

Te i inne narzędzia ręczne znajdą Państwo w sklepie Akcesoria.cnc.info.pl pod adresem: https://www.akcesoria.cnc.info.pl/12-narzedzia

Kolejnym elementem w zestawie majsterkowicza są klucze nasadowe. Warto zaopatrzyć się w cały zestaw, bowiem nigdy nie wiemy jaki rozmiar będzie niezbędny w danej chwili. A skoro o zestawach mowa, to nie sposób nie wspomnieć o tzw. bitach, czyli wymiennych końcówkach śrubokrętów działających na zasadzie magnesu. Jest to komfortowe rozwiązanie, ponieważ zajmuje znacznie mniej miejsca zarówno w walizce, jak i w warsztacie.

Zestaw majsterkowicza uzupełniają kombinerki oraz niewielki brzeszczot. Podczas wyboru tych elementów warto zwrócić uwagę na jakość produktów - zresztą... Dotyczy to wszystkich elementów składających się na zestaw rzetelnego fachowca.


Jakość to podstawa
Większość osób początkujących popełnia błąd polegający na gromadzeniu dużej ilości narzędzi w niskich cenach. Narzędzia ta są delikatnie mówiąc - nienajlepszej jakości i w efekcie mogą ulec deformacjom podczas drobnych prac. Tego typu uszkodzenia stanowią niebezpieczeństwo, dlatego warto rozbudowywać swój zestaw etapami stawiając przede wszystkim na jakość.

Bycie majsterkowiczem to nie tylko odkręcanie i śrubek i przybijanie gwoździ - to także, a może przede wszystkim odpowiedzialność, dlatego warto mieć na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo. Profesjonalny zestaw przyjdzie z czasem.

W podstawowe narzędzia zaopatrzą się Państwo w sklepie Akcesoria.cnc.info.pl oferujący również wysokiej jakości narzędzie skrawające takie jak wiertła, frezy, noże tokarskie, pilniki pod adresem - https://www.akcesoria.cnc.info.pl/735-narzedzia/narzedzia-skrawajace

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?