Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Pokój hotelowy, czy wynajęty apartament - oto jest pytanie...

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Nocleg na wakacje najczęściej kojarzy się nam z hotelem lub pensjonatem. Warto jednak przyjrzeć się także opcji wynajęcia apartamentu na czas pobytu. Sprawdźmy, jakie są zalety takiego rozwiązania.

REKLAMAWedług badania CBOS, w ubiegłym roku 51% dorosłych Polaków wypoczywało przynajmniej raz i przez minimum dwa dni poza miejscem zamieszkania. Wyjazdy trwają najczęściej około tygodnia (źródło: http://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2017/K_024_17.PDF). Do najważniejszych - obok transportu - kwestii rozważanych przed wyjazdem należy miejsce zakwaterowania. Typowym wyborem jest hotel, jednak warto zastanowić się nad wynajęciem apartamentu.

Dla kogo apartament?
Apartament może być dobrym wyborem dla każdego, komu z różnych powodów nie odpowiadają ograniczenia związane z pobytem w hotelu. W apartamencie czujemy się swobodnie i mamy zapewnioną prywatność.

To idealne rozwiązanie dla grupy znajomych, która chciałaby urządzić sobie np. wieczorne przyjęcie.

To także dobra propozycja dla rodzin z dziećmi - w apartamencie można czuć się swobodnie z maluchem; nie trzeba się obawiać pukania z sąsiedniego pokoju, gdy dziecko przebudzi się w nocy i zacznie płakać. Niewielkie apartamenty to także rozwiązanie dla par, które pragną intymności podczas romantycznego wyjazdu.

Pamiętajmy, że to działa w obie strony - to właśnie nam mogą przytrafić się wymienione sytuacje, jak pokój w hotelu sąsiadujący z rodziną z płaczliwym dzieckiem albo zamieszkały przez "rozrywkową" grupę przyjaciół. Apartament jest więc idealnym rozwiązaniem zarówno dla osób, które nie chcą przeszkadzać innym, jak i dla tych, którzy nie chcą, aby inni przeszkadzali im.

Jak w domu
Apartament można określić jako "tymczasowy dom" na okres wyjazdu. Posiada jedną lub więcej sypialni, kuchnię, łazienkę, salon, często także prywatny balkon lub taras. Niektóre apartamenty oferują nawet dodatkowe, nadające wrażenie domowego ciepła elementy, np. kominek - możemy się o tym przekonać, przeglądając mieszkania do wynajęcia w Zakopanem, proponowane przez www.fajneapartamenty.com. Możemy też zabrać ze sobą w podróż zwierzaka, z którym nie chcemy lub nie możemy się na tak długo rozstawać.

Domowa atmosfera wiąże się jednak z domowymi obowiązkami - chodzi tu przede wszystkim o przygotowywanie posiłków. W przeciwieństwie do hotelu, gdzie musimy tylko zejść do jadalni na śniadanie, w apartamencie musimy przyrządzić posiłek samodzielnie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby nawet ugotować obiad, jednak warto ograniczyć się do śniadań. W końcu wyjazd może być także podróżą kulinarną, umożliwiającą poznanie miejscowych specjałów!

Jak wygląda kwestia ceny? Pobyt w dobrym hotelu wiąże się z dość wysoką ceną za pokój - często porównywalną z kosztem wynajęcia apartamentu. Jeśli podróżujemy z całą rodziną lub w grupie, takie rozwiązanie może okazać się dużo bardziej opłacalne niż wynajęcie kilku pokoi w hotelu.

 

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj