Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Krzesło biurowe - czym się kierować przy wyborze ergonomicznego modelu?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Statystyki pokazują, że coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej. W konsekwencji pojawia się coraz więcej chorób, które uznaje się za cywilizacyjne. Mowa tu m.in. o otyłości, zwyrodnieniu nadgarstków, problemach z kręgosłupem, a także z krążeniem krwi. Właśnie z tego powodu tak ważne jest to, by zadbać o właściwą pozycję ciała w trakcie pracy. Może nam w tym pomóc ergonomiczny fotel biurowe. Ważne jest jednak to, żebyśmy wiedzieli, czym powinien charakteryzować taki model krzesła.

REKLAMACzy zła postawa ciała ma wpływ na zdrowie?
Zwróćmy uwagę na to, że siedzący tryb życia, a w szczególności niewłaściwa postawa ciała w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych, może mieć naprawdę poważne konsekwencje zdrowotne. Dlatego nie ograniczajmy się jedynie do zdrowej diety, konieczna jest też aktywność fizyczna oraz inne elementy, które mają wpływ na nasze zdrowie. Jednym z nich jest ergonomiczne krzesło. Pamiętajmy też o tym, że źle dobrany model może powodować np. ból głowy, miednicy, karku, barków, kolan, łydek, nadgarstków, a także spadek koncentracji i problemy z kręgosłupem. Jednak wszystkich tych schorzeń możemy uniknąć dzięki odpowiedniemu krzesłu.

Jakie są najważniejsze aspekty?
Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że ergonomiczne krzesło biurowe nie jest dostępne w każdym sklepie. Tylko niektóre z nich, jak np. ergoexpert.pl oferują tak specjalistyczne fotele. Jednak jeszcze przed zakupem zwróćmy uwagę na to, które elementy są najważniejsze w przypadku tego produktu. Dzięki temu dokonamy świadomego wyboru, który nie zminimalizuje ryzyko związane z wcześniej wspomnianymi schorzeniami.

Wyprofilowane oparcie
Bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów w każdym krześle biurowym jest oparcie. Jednak pamiętajmy o tym, że nie może być proste i sztywne. Bardzo ważne jest to, żeby oparcie było wyprofilowane, dzięki czemu nasz kręgosłup zostanie maksymalnie odciążone. Spójrzmy też na to, czy właściwie zabezpieczony będzie odcinek lędźwiowy. Jeżeli wszystkie wspomniane elementy zostaną spełnione, to możemy być pewni, że kręgosłup w trakcie pracy zachowa odpowiednią postawę.

Zagłówek
Choć nie jest to warunek konieczne, to jednak warto, żebyśmy zwrócili uwagę na to, czy w wybranym przez nas krześle biurowym, znajduje się jakieś oparcie dla głowy. Dzięki temu na pewno odcinek szyjny kręgosłupa będzie mniej obciążony. Poza tym taki element znacznie zwiększa komfort w trakcie pracy. W końcu wystarczy tylko lekko odchylić głowę, by odpocząć i zrelaksować się, chociaż na chwilę.

Możliwość regulacji większości elementów
Bardzo ważne jest także to, żebyśmy pamiętali o tym, że prawdziwe ergonomiczne krzesło ma możliwość regulacji. Tylko dzięki temu możemy dopasować dany model do naszej sylwetki oraz wzrostu, co jest warunkiem koniecznym do utrzymania właściwej pozycji ciała. Dlatego zwracajmy uwagę na to, czy możemy wyregulować wysokość krzesła, a także ustawienie oparcia, zagłówka i podłokietników.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj