KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Hip-Hop Symfonicznie na KultURaliach w Rzeszowie

Po raz pierwszy podczas KultURaliowych koncertów czeka nas wspaniała lekcja historii. 10 maja na Miasteczku Akademickim przy ulicy Cichej (Rzeszów), na scenie w towarzystwie ponad pięćdziesięciu muzyków "Orkiestry Passionart", czterdziestu chórzystów "Chóru Passionart", gitary basowej i solistów zaprezentują się: Tadeusz "Tadek" Polkowski, Bosski, Peja, Lukasyno, PiH, Wilku (Hemp Gru), Bilon (Hemp Gru) oraz Sobota.

REKLAMA


Rymowane wersy będą opowiadać o Polskim Państwie Podziemnym i żołnierzach Armii Krajowej, którzy po zakończeniu II wojny światowej walczyli o niepodległość. Muzyka patriotyczna będzie przeplatała się z autorskimi utworami artystów. Zespół stworzony na potrzeby programu wykonuje pod dyrekcją Janusza Wierzgacza utwory z płyty NIEWYGODNA PRAWDA zaaranżowane na ten fenomenalny skład wykonawczy przez Marka Pawełka.

Tym samym muzyka klasyczna i historia spotyka się z młodzieżową formą ekspresji, by mówić, śpiewać i grać o bohaterstwie i wytrwałości Niezłomnych. Będzie to pełen pozytywnej energii koncert dający niesamowite wrażenia artystyczne.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.
Więcej na www.kulturalia.urz.pl oraz www.facebook.pl/kultURaliaUR

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?