KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

4 lutego Dniem Hakowicza!

4 lutego Dniem Hakowicza! Fot. Mam Haka Na Raka

Już 4. lutego, z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem, w całym kraju odbędzie się Dzień Hakowicza. Ponad 3,5 tysiąca uczniów z całej Polski tego dnia zorganizuje marsze, koncerty oraz happeningi. Wszystko po to, aby edukować dorosłych nt. nowotworów układu chłonnego - chłoniaków - oraz zwrócić ich uwagę na konieczność wykonywania badań profilaktycznych. Dzień Hakowicza odbędzie w ramach 7. edycji Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży "Mam Haka na Raka".

REKLAMA


Dzień Hakowicza stanowi kumulację działań edukacyjnych prowadzonych przez młodzież uczestniczącą w Programie "Mam Haka na Raka". W ramach wcześniejszych edycji, młodzi ludzie niejednokrotnie udowadniali , że ich wyobraźnia i kreatywność nie zna granic. W celu zwrócenia uwagi dorosłych na potrzebę wykonywania badań profilaktycznych młodzież będzie organizowała specjalne akcje, marsze i happeningi w swoich miejscowościach.

- Jestem dumny, że już po raz siódmy angażujemy się w tak niezwykłą inicjatywę, jaką jest Program "Mam Haka na Raka". Z ogromną radością obserwujemy jak z roku na rok Program się rozwija i przyłączają się do niego kolejni  młodzi ludzie. Poprzednie edycje pokazały, że nasza młodzież jest bardzo pomysłowa i niezwykle zaangażowana, dlatego z niecierpliwością  oczekujemy na Dzień Hakowicza i to jak młodzież zaskoczy nas w tym roku - mówi Jerzy Toczyski, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny GlaxoSmithKline.

Ideą Dnia Hakowicza jest to, by poprzez akcje specjalne np. marsze, happeningi, koncerty czy też flash moby (zaskakujące i niespodziewane wydarzenia w miejscach publicznych), intrygować ludzi oraz docierać do nich z głównym przekazem "Mam Haka na Raka". Ponadto w trakcie działań w swoich regionach młodzież będzie rozdawała ulotki oraz wygłaszała prelekcje przybliżając w ten sposób społeczeństwu wiedzę na temat profilaktyki nowotworowej. Ważnym elementem Dnia Hakowicza jest również zbieranie podpisów pod deklaracją "Zachęcę jedną osobę do wykonania badania profilaktycznego". W ten sposób młodzież zachęca społeczeństwo do szerzenia wiedzy na temat profilaktyki nowotworowej wśród swoich najbliższych.

- Na chłoniaka choruje coraz więcej osób, dlatego bardzo ważne jest to, aby mówić o problemie oraz o konieczności wykonywania badań profilaktycznych. Dzień Hakowicza jest momentem, gdy młodzi ludzie poprzez szereg działań edukują społeczeństwo i przyczyniają się do zwiększania świadomości Polaków na temat chorób nowotworowych. Z roku na rok dociera do mnie coraz więcej pozytywnych sygnałów na temat działań Hakowiczów, dlatego i tym razem trzymam mocno kciuki za naszą zdolną młodzież - mówi dr Janusz Meder, Prezes Polskiej Unii Onkologii.

Tematem tegorocznej edycji "Mam Haka na Raka" są nowotwory układu chłonnego - chłoniaki - na które co roku choruje ponad 6000 osób. Co tym razem wymyślą Hakowicze, aby dotrzeć do jak największej ilości osób i przekonać ich do robienia badań profilaktycznych? Przekonać będzie się można już wkrótce.

www.mamhakanaraka.pl
www.facebook.com/Mam.Haka.na.Raka
www.youtube.com/user/MamHakaNaRakaPL

as/247

  • autor: as/247

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?