KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Mniej tłusto, bardziej różnorodnie i z większą ilością przypraw. Tak gotujemy w podkarpackim!

Podejście mieszkańców Podkarpacia do przygotowania codziennych posiłków w ostatnich latach uległo zmianie. Jak wynika z badania konsumenckiego przygotowanego na zlecenie marki WINIARY rodziny z tego regionu zwracają uwagę na zawartość tłuszczu w daniach, a podczas gotowania wykorzystują więcej różnorodnych produktów i przypraw. W dni powszednie w tym województwie ze względu na czasochłonność przygotowywania potraw spożywa się zwykle jednodaniowy obiad.

REKLAMA


Badanie przeprowadzone na zlecenie marki WINIARY pokazało, że polskie rodziny w porównaniu do ostatnich lat urozmaicają codzienne posiłki większą ilością różnorodnych składników. Ponad połowa mieszkańców Podkarpacia do przygotowywanych potraw dodaje więcej ziół i warzyw. Rozmaitość produktów stosowanych do gotowania to nie jedyna zmiana na podkarpackich stołach.

W porównaniu do ostatnich lat mieszkańcy tego województwa jedzą lżejsze, mniej tłuste posiłki (49%), a do ich przyrządzania używają większej ilości przypraw (40%). Co więcej ponad połowa mieszkańców województwa podkarpackiego zauważa także, że przygotowywane posiłki są coraz smaczniejsze.

Na przestrzeni ostatnich lat zmieniły się także obiadowe zwyczaje Polaków. Dwudaniowy posiłek każdego dnia to niestety rzadkość, a przecież prawdziwy obiad to zupa i drugie danie! 70% podkarpackich rodzin taki obiad jada tylko w niedzielę.* W dni powszednie brakuje nam czasu na gotowanie, dlatego 44% mieszkańców tego regionu, przygotowując główny posiłek, wybiera między zupą a drugim daniem. Marka WINIARY zachęca do spożywania pełnego obiadu także w dni powszednie, bo każdy z tych posiłków ma wiele zalet. Zupa jest nie tylko pożywna, ale także nawadnia i rozgrzewa, a drugie danie jest sycące i pozwala wzbogacić naszą dietę o cenne składniki odżywcze m.in. białka. Choć przygotowanie zupy i drugiego dania wydaje się być dużym wyzwaniem, to z produktami marki WINIARY przyrządzimy pyszny, dwudaniowy obiad nie tylko prosto ale i szybko!

Do ugotowania pysznej i pożywnej zupy dla całej rodziny wystarczą świeże warzywa, które zazwyczaj są w domu, czyli ziemniaki  i marchewka, oraz nowa Rodzinna Zupa WINIARY. Jedno opakowanie to aż 6 porcji w bardzo atrakcyjnej cenie. Dostępna jest w pięciu smakach: Kartoflanka, Żurek, Barszcz Biały, Grochówka i Krupnik, więc każdy znajdzie swój ulubiony!

Przyrządzając drugie danie mieszkańcy województwa podkarpackiego najczęściej smażą - ponad połowa rodzin przygotowuje w ten sposób posiłki 2-3 razy w tygodniu. Dlatego marka WINIARY poleca nowość WINIARY POMYSŁ NA… kurczaka w sosie serowym. To idealna propozycja na serowe danie z patelni, które trudno zrobić samemu od podstaw. Jego przygotowanie zajmuje tylko 20 minut.

WINIARY POMYSŁ NA… kurczaka w sosie serowym podany z ryżem i surówką z ulubionych warzyw to pyszny i dobrze zbilansowany posiłek. Nowości WINIARY powstały ze składników doskonale znanych z domowych kuchni, m.in. suszonych warzyw, przypraw, ziół i różnych gatunków serów oraz bez dodatku glutaminianu sodu.

Aby każdego dnia zaskakiwać najbliższych oryginalnym pomysłem na obiad, wystarczy podczas gotowania używać produktów pozwalających gotować smacznie i różnorodnie. Rodziny z Podkarpacia doskonale to wiedzą, ponieważ prawie 1/3 z nich korzysta w kuchni z artykułów ułatwiających gotowanie. Marka WINIARY w swoim portfolio posiada produkty, dzięki, którym nie tylko szybko, ale i pysznie przygotujemy posiłek dla wszystkich domowników! Kulinarne inspiracje na łatwe i smaczne dania dla całej rodziny można znaleźć na www.winiary.pl.

*Badanie konsumenckie "Odkrywamy smaki rodzinnych chwil", przeprowadzone przez firmę Millward Brown na zlecenie marki WINIARY.

kd

  • autor: kd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?