KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pyszne potrawy z pysznego talerza!

Prowadzisz zdrowy tryb życia - właściwa dieta, modny sport, odpowiednia ilość snu i pozytywne emocje. Zapewne kupujesz odżywcze produkty spożywcze analizując ich skład i pochodzenie. Wszystko to zgodnie z Twoim nowym ekologicznym trybem życia. Zapominasz tylko o jednym - co roku miliardy plastikowych talerzyków i tacek tworzą góry odpadów. Czy można temu jakoś zaradzić? Rozwiązanie podsuwa Biotrem - producent biodegradowalnych naczyń z… otrąb pszennych.

REKLAMA


Według danych GUS przeciętny Polak wytwarza rocznie ponad 300kg odpadów. Czy to dużo?
Z jednej strony to trzy razy więcej niż 20 lat temu; z drugiej - to i tak jeden z najmniejszych wyników wśród państw Unii Europejskiej. Dla porównania przeciętny Japończyk odpowiada za powstanie ok. 1000kg odpadów rocznie, czyli dokładnie tyle ile wytwarza trzyosobowa rodzina w Polsce.

Czas na ekologiczne naczynia!
Polacy pokochali ekologiczny styl życia. Świeże warzywa i owoce, smaczne mięso z prywatnej hodowli, dorodne ryby z zadbanych stawów, naturalne soki i zdrowe syropy. Po zmianie nawyków żywieniowych przyszedł też czas na kolejny krok - ekologiczne naczynia, które rozkładają się w ciągu 30 dni od zużycia.


To niewiele - plastikowa butelka  całkowicie rozkłada się w ziemi po ponad 500 latach, guma do żucia po 5 latach, a niedopałki papierosów po około 2 latach.
Jak to się zaczęło?

Historia eko-naczyń sięga 1997 roku kiedy to Jerzy Wysocki, pochodzący z rodziny o ponad 100-teniej tradycji młynarskiej, po raz pierwszy stworzył naczynia z otrąb pszennych.

Co ważne otręby są produktem ubocznym powstającym podczas wytwarzania mąki, więc ich pozyskiwanie nie wiąże się z żadną dodatkową działalnością produkcyjną. Naczynia są również w stu procentach biodegradowalne, czyli ulegają pełnemu rozkładowi zaledwie w ciągu miesiąca.

Zaletą ekologicznych naczyń Bitorem jest ciekawy wygląd oraz… zapach. Nieczęsto zdarza nam się podawać posiłek na talerzu pachnącym jak świeżo upieczony chleb. Produkty są tworzone jedynie z otrąb pszennych i nie zawierają szkodliwych substancji, które mogłyby przenikać do żywności. Ponadto mają doskonałe właściwości izolacyjne - chronią użytkowników przed poparzeniem rąk.

Czas dowiedzieć się więcej
Lubisz niebanalne rozwiązania? Chcesz zrobić wrażenie na swoich znajomych, a jednocześnie dbasz o środowisko naturalne? Jeśli tak to naczynia z otrąb Biotrem będą idealnym rozwiązaniem. Zobacz poniższy film i dowiedz się więcej!

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?