KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Laureatka programu MasterChef w kampanii "Pora na pomidora"

Rozpoczęła się 6. edycja kampanii "Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców". Ma ona zachęcać do regularnego spożywania polskich warzyw i owoców, szczególnie tych sezonowych. Inspiracji do gotowania z wykorzystaniem krajowych produktów dostarczy zwyciężczyni III edycji programu MasterChef - Dominika Wójciak, ambasadorka kampanii.

REKLAMA


Wraz z początkiem 2016 r. eksperci Instytutu Żywności i Żywienia (IŻŻ) wprowadzili nową wersję piramidy żywienia, której nadrzędnym celem jest modyfikacja nawyków żywieniowych Polaków. Największą zmianą względem poprzedniej wersji piramidy jest "awans" warzyw i owoców na pierwsze miejsce wśród grup produktów spożywczych zalecanych do spożycia.

- Tegoroczna edycja kampanii "Pora na pomidora" idealnie wpisuje się w najnowsze zalecenia naukowców. Od lat, w ramach kampanii, przekonujemy, by warzywa i owoce stanowiły podstawę zbilansowanej diety każdego z nas. Gotowane, pieczone czy surowe - powinny jak najczęściej pojawiać się na naszym talerzu. Chcemy pokazać rodzicom, jak zadbać o właściwy sposób odżywiania dzieci oraz przekonać do regularnego jedzenia polskich warzyw i owoców, które są cennym źródłem witamin i minerałów - mówi Agnieszka Falba-Gałkowska, Dyrektor Biura Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych, organizatora kampanii "Pora na pomidora".

W tym roku kampanię wesprze swoją wiedzą i pomysłami na warzywne i owocowe dania wyjątkowy ambasador - Dominika Wójciak, laureatka III edycji programu MasterChef, autorka bloga "Kulinarne Bezdroża" i książki "Warzywo - 100 sposobów na jarzynę".

- Dokładnie tak, jak brzmi nazwa mojego bloga, razem z amatorami gotowania chcę przemierzać "kulinarne bezdroża". Polskie owoce i warzywa są mi bardzo bliskie, gdyż uważam, że najlepsze i najzdrowsze jest to, co nasze, lokalne. Sezonowość i różnorodność w gotowaniu jest niezwykle ważna, dlatego w moich przepisach, które powstaną w ramach kampanii, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie - smakowite desery owocowe dla dzieci, pożywne przekąski warzywne dla młodzieży czy obfitujące w witaminy obiady dla całej rodziny. Chciałabym, aby gotowanie i wspólne jedzenie było jedną z najprzyjemniejszych czynności w ciągu dnia - mówi Dominika Wójciak, ambasadorka kampanii "Pora na pomidora".

Oprócz współpracy ze znaną blogerką, w trakcie kampanii zaplanowano również takie działania, jak warsztaty warzywno-owocowe w wybranych gimnazjach czy konkursy dla rodziców i młodzieży. Na stronie internetowej www.poranapomidora.com, która jest bogatym źródłem wiedzy na temat polskich warzyw i owoców, można zapoznać się z informacjami dotyczącymi prawidłowego żywienia dzieci, a także przepisami na dania z wykorzystaniem rodzimych produktów.

Organizatorem działań, sfinansowanych ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw, jest Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych.

  • autor: ał

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?