KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zestaw noży kuchennych - dlaczego warto go kupić?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Noże kuchenne są niezbędne, by przygotować nawet najprostszą potrawę. Wiele osób radzi sobie w kuchni, używając jednego bądź dwóch noży, jednak istnieje wiele powodów, by kupić zestaw noży kuchennych. Oto one.

REKLAMA


1. Szybsze przygotowywanie potraw
Jeżeli posiada się zestaw noży kuchennych, przygotowywanie potraw jest znacznie szybsze. Nóż szefa kuchni pozwala siekać świeże zioła w mgnieniu oka, a nóż do steków sprawia, że porcje mięsa są równo pokrojone w ciągu kilku minut.

2. Dłuższa żywotność noży
Gdy używa się noży kuchennych niezgodnie z przeznaczeniem, skraca się ich żywotność. Nieprawidłowo użytkowane noże szybciej się tępią, a także prowadzą do powstawania niewielkich uszkodzeń ostrza, których nie da się usunąć nawet podczas ostrzenia.

3. Eleganckie podawanie dań
Wysublimowana deska serów, świeży, wiejski chleb i kiełbasa, czy też równo pokrojone kawałki owoców doskonale prezentują się na stole i zachwycają zaproszonych gości. Doskonały wygląd zapewnia im jednak jedynie pokrojenie ich przy użyciu odpowiednich do tego celu noży - pieczywo krojone nożem uniwersalnym będzie poszarpane, a krojone na kawałki sery będą przylepiać się do noża.

4. Większe umiejętności kulinarne
Dzięki zestawowi noży, który można kupić na przykład w ostry-sklep.pl, można zwiększyć swoje umiejętności kulinarne. Szybki siekanie ziół, idealne krojenie steków czy cebuli w kostkę sprawi, że nabierze się więcej ochoty do gotowania i pozna się przepisy na dania, których dotychczas nie umiało się przyrządzić.

Zestaw noży kuchennych, czyli...?
Warto podkreślić, że zestaw noży kuchennych może zawierać zarówno 3 podstawowe narzędzia, jak i o wiele więcej różnych typów akcesoriów. Ilość noży w komplecie powinno się wybierać po określeniu jak często i co się gotuje. Przykładowo, osoby, które w ogóle nie jadają ryb, mogą zrezygnować z noża do filetowania, a wegetarianie mogą nabyć zestaw noży bez noża do steków i szynki. Najpotrzebniejsze wszystkim są nóż do pieczywa, nóż do obierania jarzyn i owoców oraz nóż szefa kuchni o dość uniwersalnym zastosowaniu.

Jeżeli kupuje się zestaw akcesoriów do krojenia, powinno się wybrać komplet wyprodukowany przez renomowaną firmę o długich tradycjach. Niezbędne jest również zadbanie o zakup praktycznego drewnianego stojaka, w którym przechowuje się noże. Stojak zapewnia im stabilność i gwarantuje do nich szybki dostęp - wystarczy ustawić go na kuchennym blacie w pobliżu deski do krojenia, na której przygotowuje się kanapki, kroi się mięso czy obiera warzywa lub owoce.

 • autor: Redakcja

5 komentarzy

 • Marta Kowalewska

  Oksano, tak. Możesz zobaczyć na żywo naze produkty w salonach stacjonarnych oraz na pokazach naszej marki (tylko garnki).

  Pozdrawiam, Marta Kowalewska
  Online Ekspert marki PHILIPIAK

  Zgłoś nadużycie Marta Kowalewska wtorek, 01, sierpień 2017 00:56 Link do komentarza
 • Oksana

  Dziękuję Pani marto za informacje . Czy jest możliwość zobaczenia Waszych produktów na żywo ?

  Zgłoś nadużycie Oksana czwartek, 27, lipiec 2017 11:27 Link do komentarza
 • Marta Kowalewska

  Oksana, marka Philipiak ma kilka zestawów noży. Nóż szefa to jeden z pięciu noży stalowych.

  Pozdrawiam, Marta Kowalewska
  Online Ekspert marki PHILIPIAK

  Zgłoś nadużycie Marta Kowalewska wtorek, 18, lipiec 2017 21:17 Link do komentarza
 • Oksana

  sylwia77, ile jest w tym zestawie noży i czy jest w nim tak zwany " nóż szefa" Przede wszystkim to ten nóż mnie interesuje.

  Zgłoś nadużycie Oksana poniedziałek, 10, lipiec 2017 17:46 Link do komentarza
 • sylwia77

  Myśmy dostali z mężem w prezencie ślubnym zestaw Philipiak Milano. Wcześniej nawet nie znałam tej firmy, choć teraz wiem, że cieszą się powodzeniem. Są wyjątkowo ostre i gładkie. Najlepsze jest to, że nie wymagają częstego ostrzenia.

  Zgłoś nadużycie sylwia77 sobota, 08, lipiec 2017 23:43 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?