KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Dzień Babci i Dziadka - własnoręcznie wykonane prezenty cieszą najbardziej [PRZEPIS]

Dzień Babci i Dziadka - własnoręcznie wykonane prezenty cieszą najbardziej [PRZEPIS] Fot. materiały prasowe

Dzień Babci i Dziadka to doskonała okazja do tego, by wnuki podziękowały za miłość, wsparcie, nieskończone pokłady cierpliwości i - całkiem sporą - dawkę rozpieszczania, jakie otrzymują od nich każdego dnia.

REKLAMA


Dobrym pomysłem jest np. spędzenie czasu tak, jak lubią ukochani Dziadkowie: wspólny spacer czy rodzinny seans filmowy. Jednak na pewno najbardziej wzruszająca będzie niespodzianka wykonana przez dzieci własnoręcznie. Połowa badanych mam potwierdza, że takie podarki są najpiękniejszymi prezentami, jakie można otrzymać* - świadczą o tym, że dziecko dobrze zastanowiło się nad tym, co sprawi najbliższym przyjemność, a następnie poświęciło czas i stworzyło prawdziwy prezent od serca.

Babcia i dziadek to najczęściej specjaliści od tego, by na twarzach wnucząt gościł uśmiech -  chętnie zabierają ich na spacery i opowiadają ciekawe historie, bez znudzenia po raz kolejny grają w ulubioną grę najmłodszych albo po raz setny czytają im tę samą bajkę.

Wszyscy też wiedzą, że babcie są mistrzyniami w sprawianiu kulinarnych przyjemności. Dlatego wakacje, a nawet zwykłe popołudnie u babci i dziadka to dla dzieci często wizyta w krainie, gdzie stają się małym królewiczem lub królewną - czas zabawy i beztroski, który z nostalgią wspominać będą jeszcze przez długie lata.

Dzień Babci i Dziadka to zatem doskonały pretekst do tego, by choć na chwilę role się odwróciły. Niech tym razem to starsi przedstawiciele rodu poczują się wyjątkowi, a wnuki zastanowią się, jakie niespodzianki, atrakcje i prezenty przygotować, by sprawić im jak największą radość.

Na przykład na spacer można wybrać się w miejsce, które Dziadkowie lubią najbardziej, takie z którym łączą się dla nich miłe wspomnienia, a po powrocie obejrzeć album ze zdjęciami i posłuchać wspomnień albo zorganizować rodzinny wieczór filmowy z gwiazdami srebrnego ekranu sprzed lat. Jednak prezentem, który niewątpliwie sprawi największą radość będzie ten wykonany własnoręcznie przez dzieci. Mamy zapytane przez markę Lubella uważają, że takie podarki zostają w sercu na zawsze (46%) i są najbardziej wartościowe ze wszystkich (44%).*  

Pyszna laurka - naturalnie, od serca
Na pewno ciekawym i zaskakującym sposobem na uczczenie Dnia Babci i Dziadka będzie - zamiast tradycyjnej, rysowanej -  smaczna laurka, w podziękowaniu za wszystkie smakołyki, którymi przez cały rok rozpieszczane są wnuki. Warto zatem zadbać o wybór pysznych, a jednocześnie pełnowartościowych składników na tak wyjątkowy prezent.

Doskonałym pomysłem będzie stworzenie go z płatków zbożowych Lubella Mlekołaki Choco Piegołaki, które powstają z naturalnych składników: pełnego ziarna i kakao. Stanowią dzięki temu źródło cennych substancji odżywczych: minerałów - fosforu, żelaza, miedzi i manganu oraz błonnika.

Lubella Mlekołaki Choco Piegołaki są zatem doskonałą podstawą do zrobienia smacznego podarku od serca, który z łatwością - ewentualnie z niewielką pomocą rodziców - przygotują nawet najmłodsi. Wystarczy trochę mleka, ulubione owoce babci i dziadka oraz wyobraźnia, której dzieciom nigdy nie brakuje. Taki prezent na pewno mile zaskoczy obdarowanych, a dla wnuków będzie nie tylko okazją do sprawienia radości, ale też podzielenia się z Dziadkami swoim ulubionym smakiem.

*Opinie matek dzieci 6-12 lat na temat śniadań. Badanie przeprowadzone w maju 2017 roku przez IQS Sp. z o. o., na zlecenie marki Lubella. Badanie zostało przeprowadzone metodą CAWI na grupie osób pełnoletnich. Wielkość próby N = 180.


PRZEPIS
Torcik naleśnikowy, z twarożkiem i płatkami zbożowymi Lubella Mlekołaki Choco Piegołaki

Składniki na naleśniki:
- 230 g mąki pszennej (kopiasta szklanka),
- 300 ml soku pomarańczowego 100%,
- 100 ml wody gazowanej,
- 2 jajka,
- łyżka oleju rzepakowego.

Składniki na nadzienie:
- 150 g płatków Lubella Mlekołaki Choco Piegołaki,
- 800 g kremowego naturalnego twarożku,
- czerwona pomarańcza.

Przygotowanie
Mąkę łączymy z jajami, sokiem pomarańczowym i wodą gazowaną. Miksujemy na gładką masę, po czym dolewamy olej i mieszamy. Na nieprzywieralnej patelni, lekko natłuszczonej olejem, smażymy naleśniki (20 sztuk o średnicy około 12 cm). Na każdym z nich rozsmarowujemy twarożek i układamy warstwę płatków Lubella Mlekołaki Choco Piegołaki. Wierzch ozdabiamy płatkami i pokrojoną, sparzoną pomarańczą.

ad (michaelbridge)

  • autor: ad (michaelbridge)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?