Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Alior Bank wspiera akcję "Czytam w podróży… Herberta"

W ramach nawiązanej współpracy z Fundacją im. Zbigniewa Herberta, Alior Bank został partnerem inicjatywy "Czytam w podróży… Herberta", której ideą jest promocja czytelnictwa oraz upowszechnianie twórczości jednego z najwybitniejszych polskich poetów XX wieku. Pracownicy Banku wezmą udział w drugiej edycji akcji, która odbędzie się 27 marca br., w wybranych miastach.

REKLAMA"Czytam w podróży… Herberta" to wyjątkowa akcja społeczna organizowana przez Fundację im. Zbigniewa Herberta i wspierana przez Alior Bank. Tegoroczna edycja wydarzenia zaangażuje setki osób, w tym uczniów i absolwentów szkół im. Zbigniewa Herberta z całej Polski oraz pracowników Banku. Będą oni promować twórczość autora "Pana Cogito" i zachęcać do czytania w drodze, zarówno do szkoły, pracy, miejsca wymarzonego urlopu, czy w podróży służbowej.

27 marca br. na terenie całego kraju wolontariusze będą rozdawać zakładki do książek z fragmentami utworów sławnego poety. Tego dnia, specjalne zakładki będą również rozdawane w ponad 200 oddziałach Alior Banku w 95 polskich miastach.

- Alior Bank od początku swojej działalności aktywnie wspiera projekty kulturalne, dlatego chętnie włączyliśmy się w działania realizowane przez Fundację im. Zbigniewa Herberta. Spodobała nam się idea projektu "Czytam w podróży… Herberta", która nie tylko promuje twórczość wielkiego polskiego poety, ale również czytelnictwo - mówi Julian Krzyżanowski, rzecznik Alior Banku. Cieszymy się, że w niebanalny sposób możemy zachęcić ludzi do urozmaicenia codziennej podróży do szkoły i pracy czytaniem - dodaje przedstawiciel Alior Banku.

Mamy coraz mniej czasu na obcowanie z kulturą. Napięty plan dnia oraz rosnąca liczba zajęć i obowiązków sprawiają, że coraz rzadziej sięgamy po książkę, czy tomik poezji - mówi Maria Dzieduszycka, prezes Fundacji im. Zbigniewa Herberta, inicjatorka akcji. Zbigniew Herbert jest dla nas inspiracją. Swoim życiem i twórczością przekazał nam ogromną pasję do literatury oraz podróży. Tak zrodził się pomysł "Czytam w podróży… Herberta". Mamy nadzieję, że akcja z roku na rok będzie zwiększała swój zasięg, docierając do coraz szerszego grona odbiorców - dodaje Maria Dzieduszycka.

Fundacja im. Zbigniewa Herberta została powołana w 2010 roku z inicjatywy Pani Katarzyny Herbert, wdowy po poecie. Głównym założeniem Fundacji jest popularyzacja i promocja twórczości Zbigniewa Herberta w Polsce i na świecie. Fundacja co roku przyznaje Międzynarodową Nagrodę Literacką im. Zbigniewa Herberta, której celem jest wyróżnianie w dziedzinie literatury światowej wybitnych dokonań artystycznych i intelektualnych, nawiązujących do świata wartości wybitnego poety.

Więcej informacji o akcji społecznej "Czytam w podróży… Herberta" można znaleźć na stronie internetowej Fundacji im. Zbigniewa Herberta: www.fundacjaherberta.com oraz na profilu Fundacji na portalu facebook.com/FundacjaHerberta.

rm/United PR

  • autor: rm/United PR

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj