KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Samorządowcy podziękowali dyrektorce biblioteki

Na środku: Teresa Leśniak. Na środku: Teresa Leśniak. Fot. archiwum KBP

Teresa Leśniak blisko 25 lat kierowała Krośnieńską Biblioteką Publiczną, sprawiając że zwykła wypożyczalnia stała się niezwykłym, ważnym ośrodkiem kultury, nie tylko dla mieszkańców Krosna, ale również okolic. Końcem stycznia Teresa Leśniak kończy swoją działalność zawodową przechodząc na zasłużoną emeryturę.

REKLAMA


Dokonania Teresy Leśniak przybliżył prezydent Krosna, Piotr Przytocki. Podkreślał znaczenie biblioteki dla mieszkańców.

Teresa Leśniak była dyrektorem Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej od 1994 roku. Jej "dyrektorowanie" to przede wszystkim otwartość na nowe wyzwania, stosowanie metod marketingowych, tworzenie przyjaznego wizerunku biblioteki w środowisku, a wszystko to w myśl idei bibliotekarstwa otwartego, nastawionego na zaspokajanie potrzeb czytelniczo-informacyjnych użytkowników oraz promowanie literatury wartościowej.


Fot. Łukasz Jaracz

- KBP dzisiaj to nowoczesna placówka wyremontowana, skomputeryzowana, z aktualnym księgozbiorem w tradycyjnej i elektronicznej postaci. Wskaźnik czytelnictwa plasuje bibliotekę w samej czołówce bibliotek w Polsce. KPB pełni ważną rolę w środowisku, istotną w skali ogólnokrajowej o czym świadczą liczne nagrody i wyróżnienia zarówno dla biblioteki, jak i samej pani Dyrektor - mówił Piotr Przytocki. Dziękował za duża aktywność biblioteki w organizacji wydarzeń.

Warto tu wymienić: "Biblioteki na rzecz regionu", "Dzieci poznają świat", "Cykl na rzecz sprawnych inaczej", "Środy Artystyczne i Literackie", "Dialog kultur", "Miejsca od innych droższe". KBP bierze też udział we wszystkich ogólnopolskich kampaniach na rzecz promocji czytelnictwa. Od 1994 roku KBP systematycznie współpracuje z bibliotekami za granicą organizując wspólne konferencje, seminaria, projekty dla dzieci i młodzieży. Prowadzi także  ożywioną działalność kulturalno-edukacyjną i wydaje ważne dla regionu publikacje.


Fot. archiwum KBP

Teresa Leśniak podkreślała, że sukcesy biblioteki zawdzięcza pracy całego zespołu, który podziela te same wartości.

- Jeżeli człowiek inwestuje w siebie, w swój rozwój, to wtedy życie jest o wiele łatwiejsze i prostsze - przekonywała Teresa Leśniak. Dodała, że przez 25 lat miała wiele ofert zmiany pracy. - Życzę moim następcom, żeby bez przerwy wchodzili na nowe ścieżki, jest wiele nowych wyzwań - kończyła swoje wystąpienie.

pd

 • autor: pd

2 komentarzy

 • Jola,stała czytelniczka

  Dziękuję w imieniu wielu ,którzy korzystają z świetnie zaopatrzonej w księgozbiory biblioteki i czytelni oraz uczestniczą w ciekawych spotkaniach literackich,malarskich,fotograficznych itp.Pani Teresie życzę radości,zdrowia i wolnych chwil dla siebie na realizację marzeń.Oby czas płynął wolniej,bo wbrew pozorom emeryci z pasjami nie mają go zbyt wiele.Wszystkiego dobrego !

  Zgłoś nadużycie Jola,stała czytelniczka niedziela, 04, luty 2018 11:01 Link do komentarza
 • baba nieczepialska

  O matko! Poprawcie błąd w zdaniu: "Życzę moim następcą, żeby bez przerwy wchodzili na nowe ścieżki, jest wiele nowych wyzwań - kończyła swoje wystąpienie", bo Pani Dyrektor na pewno nie powiedziała: "moim następcĄ" ;-)

  Zgłoś nadużycie baba nieczepialska sobota, 03, luty 2018 21:39 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?