Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym? Poznaj sposoby na skuteczną reklamę!

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Ostatnie lata to dynamiczny rozwój sprzedaży produktów i usług w internecie. Obecnie większość przedsiębiorców posiada już własną stronę internetową. Estetyczna witryna to jednak zbyt mało, by pozyskać klienta w sieci. W celu dotarcia do potencjalnego odbiorcy należy zainwestować w skuteczną reklamę internatową. Na jakie działania warto jednak podstawić? Co zrobić, by klient trafił na naszą stronę i kupił oferowany produkt lub usługę? W poniższym artykule przedstawimy trzy skuteczne sposoby na reklamę.

REKLAMAPozycjonowanie stron - powędruj na szczyt wyszukiwarki
Wysoka pozycja w wyszukiwarce to najskuteczniejszy sposób na zwiększenie sprzedaży w każdym sklepie internetowym. Wyświetlając się na szczycie wyników wyszukiwania pod najważniejszymi dla danej branży słowami kluczowymi mamy możliwość docierania do rzeszy potencjalnych klientów. Trafiamy do nabywców w chwili, gdy wyrażają swoją potrzebę zakupu poszukując danego towaru, usługi za pośrednictwem wyszukiwarki Google. Pozycjonowanie stron to katalog działań z zakresu informatyki, które wpływają na podwyższenie strony firmowej w wynikach wyszukiwania Google. Na pierwsze efekty pozycjonowania w zależności od konkurencyjności branży należy poczekać około 3 miesiące.

Proces pozycjonowania jest żmudny i wymagający, dlatego działania te warto powierzyć najbardziej doświadczonym w branży - Pozycjonowanie stron  to obecnie najskuteczniejszy sposób promowania firmy w internecie. Rzetelna optymalizacja strony firmowej, unikatowe teksty nasycone słowami kluczowymi i przemyślane działania podejmowane poza witryną to sposób, by trafić na szczyt wyszukiwarki Google - mówi specjalista do spraw marketingu internetowego z afterweb.pl.

Kampanie AdWords - podążaj za potencjalnymi nabywcami
Dużą popularnością cieszy się promocja firmy z pomocą Google AdWords. Umiejętnie przygotowane kampanie skutecznie przyciągają potencjalnych Klientów wpływając na znaczący wzrost zysków. Zaletą linków sponsorowanych jest możliwość natychmiastowego wypromowania naszej firmy. Pierwsze pozycje rezultatów wyszukiwania to zawsze linki firm, które wykupiły reklamę AdWords. Przedsiębiorcy swój biznes mogą promować na wiele sposobów, sklepy internetowe najkorzystniej reklamować w usłudze  Zakupy Google, które umożliwiają promowanie konkretnych produktów z użyciem obrazka i krótkiego opisu. Świetnie sprawdzi się też reklama AdWords w wynikach wyszukiwania.

Social Media - bądź blisko potencjalnych Klientów
Ciekawym i skutecznym sposobem na promowanie sklepu internetowego są też wszelkie serwisy społecznościowe. Prowadząc w przemyślany sposób profil firmowy publikując skuteczne posty i organizując akcje społecznościowe możemy dotrzeć do sporej rzeszy potencjalnych klientów. Zakładając fanpage na Facebooku oprócz promowania wpisów możemy również skorzystać z płatnej reklamy, która pozwoli nam dość precyzyjnie określić grupę odbiorców. Social media dają spore możliwości w sferze sprzedaży, ale też bezpośredniej promocji danej marki. Nie warto bagatelizować tego nowoczesnego kanału sprzedaży towarów i usług.

 

1 komentarz

  • Moocha.pl

    Oj w obecnym czasie jest bardzo trudno wypromować swoja firmę.
    Branża ubranek dziecięcych ma bardzo ciężko :)

    Zgłoś nadużycie Moocha.pl środa, 19, czerwiec 2019 13:52 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj