Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Czym jest Google Trends i jak z niego korzystać?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Szeroka gama darmowych narzędzi wspierających pozycjonowanie stron internetowych pozwala na efektywne i skuteczne promowanie własnego biznesu w sieci. Jednym z najchętniej wybieranych i jednocześnie dających najszersze możliwości jest Google Trends - narzędzie umożliwiające śledzenie popularności poszczególnych słów kluczowych wraz z częstotliwością ich występowania. Dowiedz się jak używać Google Trends, by jeszcze skuteczniej pozycjonować strony w sieci.

REKLAMACzym jest Google Trends
Zasada działania Google Trends jest prosta - na podstawie analizy danych z wyszukiwarki, tworzone są statystyki i zestawienia najbardziej popularnych słów kluczowych i fraz z danej branży. Dla wszystkich, którzy zajmują się tworzeniem i pozycjonowaniem stron www, wiedza ta jest bezcenna. Google Trends dostarcza bowiem precyzyjnej informacji na temat popularności poszczególnych fraz w danym czasie, regionie czy grupie docelowej. Podstawową korzyścią płynącą z tego narzędzia jest więc możliwość optymalizacji stron internetowych pod kątem preferencji użytkowników i wyszukiwanych haseł. To z kolei pozwala w sposób precyzyjny i skuteczny planować działania sprzedażowe i marketingowe, jednocześnie maksymalizując zyski. Szczegółowe zasady działania Google Trends opisane zostały tutaj: https://www.internetum.com/revolutionizing-your-business-using-google-trends/

Jakie zalety ma to narzędzie?
Google Trends to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Jedną z nich jest oczywiście fakt, że narzędzie jest darmowe i proste w obsłudze, jednak nie jest to kluczowy powód, dla którego tak wiele osób i firm nie wyobraża już sobie planowania strategii sprzedażowych bez pomocy Google Trends. Informacje, jakich dostarcza nam narzędzie, pozwalają nie tylko optymalizować strony internetowe poprzez nasycenie ich frazami i słowami kluczowymi. Pomaga ono również w sposób bardziej efektywny wyszukiwać frazy, a także ułatwia ich porównywanie pod względem popularności, co ma duże znaczenie z uwagi na zasięg terytorialny naszej działalności. Google Trends może być także inspiracją do tworzenia treści na strony internetowe, blogi eksperckie czy portale społecznościowe. Co więcej, wykorzystanie informacji dostarczanych przez narzędzie pozwala tworzyć skuteczniejsze i bardziej sugestywne opisy produktów i usług oferowanych przez daną firmę lub sklep internetowy.

Analiza trendów i popularności słów kluczowych pozwala pozycjonować strony internetowe na najpopularniejsze frazy i zapytania. Google Trends doskonale określa, które frazy cieszą się popularnością przez cały rok, a które wyszukiwane są sezonowo, co również stanowi istotną wiedzę dla twórców i administratorów stron www.

 

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj