KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Niszczarka Rexel

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Po wprowadzeniu przepisów rodo przez Unię Europejską pracodawcy mają obowiązek jeszcze bardziej przestrzegać przepisów dotyczących danych osobowych zabezpieczać je w taki sposób, aby nie było możliwości, żeby dostały się do nich osoby niepowołane. Z tego też powodu wprowadza się nowe systemy zabezpieczeń komputerowych, które mają uchronić nas przed takimi sytuacjami, ale również pojawiają się nowe rozwiązania dotyczące przechowywania i przygotowywania dokumentacji papierowej, która jest równie istotna. Wiąże się z tym również konieczność niszczenia dokumentacji, która już jest niepotrzebna lub się przedawniła. Wymaga to jednak urządzeń i rozwiązań, które są profesjonalne i nie pozwalają po zniszczeniu dokumentu na jego ponowne odczytanie. Przepisy te sprawiły, że pracownicy muszę niszczyć wszystkie dokumenty, które przestają być przechowywane.

REKLAMA


Wybierając tego typu urządzenia, powinniśmy jednak pamiętać o kilku aspektach, które mogą wpłynąć na ich skuteczność i praktyczność w naszej firmie. Pierwszym, a zarazem najważniejszym elementem przy doborze jest niszczarki jest jej stopień tajności. Określa on jak bardzo zostają zniszczone dokumenty i czy jest możliwość ich odtworzenia. Określa się w to w skali od P1 do P5, gdzie P1 to ogólne dokumenty a P5 to dokumenty ściśle tajne.

Dzięki temu firmy w zależności od tajności swoich dokumentów mogę dobrać odpowiednie niszczarki kolejny element, na który warto zwrócić uwagę to pojemność zbiornika. Choć wydaje się to banalne to przy dużej ilości dokumentów, częste zmiany zbiornika mogą być uciążliwe. Jeśli więc wykonujemy dużo tego typu działania powinniśmy wybrać niszczarkę z jak największym zbiornikiem na odpady.

Innym ważnym elementem, są dodatkowe funkcje niszczarki. Często bywa, że ma ona możliwość niszczenia płyt CD, które są nośnikami poufnych danych. Dzięki temu mamy pewność, zanim dostałem się one w niepowołane ręce i będą w pełni bezpieczne. Ostatnim ważnym elementem, jest dobór odpowiedniego mechanizmu tnącego. Mamy do wyboru dwie opcje, gdzie jedną z nich jest cięcie na paski a drugą na ścinki. Cięcie na paski jest o wiele wydajniejsze, ale ochrona poufności danych jest o wiele mniejsza. Mechanizm produkujący ścinki jest nieco mniej wydajny, lecz jego poufność danych jest dużo większa.

Skupiając się na tych rozwiązaniach pamiętajmy jednak, że niszczarka Rexel powinna być na tyle skuteczna i efektywne, aby nie było konieczności by pracownicy czekali z niszczeniem dokumentów . W małej firmie wystarczy urządzenie, które posiada wydajność 50 arkuszy dziennie. W firmach zatrudniających 10 do 20 osób powinniśmy natomiast zainwestować w urządzenie, które jest w stanie dziennie zniszczyć około 800 arkuszy. Dzięki temu nie będzie przestoi a wszystko będzie działało sprawnie.

Wybierajmy również urządzenia, które są solidne, tak jak niszczarka rexel, ponieważ dzięki temu będzie skutecznie działać przez długi okres.Dodatkowo dobrze,wybierać firmy które gwarantują wsparcie techniczne, ponieważ w przypadku awarii nie musimy przejmować się praktycznie niczym.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?