KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Czym jest software house? Co ma wspólnego z aplikacjami?

Nie wiesz, co to takiego software house? Tu znajdziesz odpowiedź. Nie wiesz, co to takiego software house? Tu znajdziesz odpowiedź.

Coraz częściej słyszysz w Polsce terminy pochodzące z obcych języków. Nic dziwnego, że czasem, biorąc udział w normalnej konwersacji biznesowej, sięgasz po telefon. Pod pozorem sprawdzenia wiadomości szukasz terminu użytego właśnie przez rozmówcę. Zastanawiasz się, jak możesz wykorzystać nowo zdobytą wiedzę dla dobra Twojej firmy.

REKLAMA


Software house, co to jest? Czy to rozwiązanie tylko dla biznesu?

Termin ten to zbitek angielskich słów software, czyli oprogramowanie, oraz house, co oznacza dom. Wbrew pozorom nie chodzi jednak o luksusową willę, w której zebrano największe osiągnięcia z zakresu programowania. Software house to firma programistyczna. Specjalizuje się w tworzeniu aplikacji, czyli programów użytkowych. Firma taka najczęściej projektuje oprogramowanie dla odbiorców biznesowych. Lecz nie musisz mieć własnego biznesu, by skorzystać z jej usług.

Czym firma programistyczna różni się od agencji interaktywnej?

Firma programistyczna zatrudnia najlepszych programistów. Dla specjalistów z branży IT ciągły rozwój jest kluczowy. A software house daje im najwięcej okazji do pracy nad ciekawymi projektami. Agencje interaktywne tworzą głównie strony internetowe. Z tego względu pomysł zatrudnienia agencji do stworzenia aplikacji, gry czy zaawansowanego oprogramowania do zarządzania firmą jest z góry skazany na porażkę.

Jakie aplikacje internetowe zamówisz w software house?

Tu nie ma żadnych ograniczeń. Firma programistyczna stworzy dla Ciebie zarówno aplikację mobilną, jak i desktopową. Ta pierwsza będzie przeznaczona na urządzenia mobilne, druga na stacjonarne. Prócz tego może też stworzyć oprogramowanie natywne, przeznaczone na konkretny system operacyjny. Oraz program hybrydowy lub webowy, który będzie działać na różnych systemach, lecz do jego działania będzie wymagane połączenie z internetem.

Case studies to podstawa przy wyborze firmy programistycznej.

Jak wybrać software house? Uważnie i spokojnie. Przede wszystkim zerknij w portfolio i poszukaj aplikacji podobnych do tej, jaką chcesz stworzyć. Prócz tego zwróć uwagę na sposób wyceny. Dobra firma programistyczna poda Ci kwotę dopiero po ustaleniu Twoich celów, specyfiki Twojej firmy i branży oraz poznaniu grupy odbiorców docelowych.

Liczy się również sposób organizacji pracy. Porządne firmy wykorzystują do tego tak zwane metodyki zwinne, które zdecydowanie przyspieszają proces tworzenia aplikacji. Daj sobie również prawo wyboru firmy, z którą dogadasz się bez problemu. Brak porozumienia na wczesnym etapie nie wróży dobrze projektowi.

Kto wchodzi w skład zespołu programistów?

Wbrew pozorom nie tylko sami programiści tworzący kod oprogramowania. Do Twojej ekipy należeć będą również UX i UI designerzy. Czyli osoby odpowiedzialne za aspekty wizualne oraz wygodę użytkowania programu. Skorzystasz również ze wsparcia testerów, nazywanych też ekspertami od zapewniania jakości. To oni sprawdzą Twój program na wszelkie możliwe sposoby i zadbają o jego zabezpieczenie przed awariami oraz atakami hakerów.

Tłumaczeniem języka programistycznego na biznesowy zajmie się zaś menadżer projektu. Przy takiej organizacji nie musisz się obawiać złego zrozumienia Twoich założeń projektowych.

Szukasz dobrego software house? Zerknij na stronę Applover i sprawdź, czy przypadkiem nie chcesz właśnie do nas zadzwonić.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?