KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kasetki ścienne z taśmą służące do czasowego oddzielania w przemyśle

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Zarządzanie przestrzenią w sklepie, magazynie czy innych obiektach użyteczności publicznej to jedno z najbardziej skomplikowanych zadań organizacyjnych. To wyzwanie polega na efektywnym kierowaniu ruchem, które często wiąże się z koniecznością czasowego wyłączania pewnych obszarów z użytku. Istnieje wiele sposobów na rozwiązanie tego problemu, jednak wiele z nich jest niewłaściwych.

REKLAMA


Ale co to są kasety ścienne z taśmą? 

Kaseta ścienna z taśmą odgradzającą to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych metod wydzielania przestrzeni, takich jak bariery, słupki czy taśmy foliowe. Są one wielokrotnego użytku, przenośne, trwałe i gwarantują doskonałą widoczność. Technologicznie, nie są one specjalnie rewolucyjne: to prosty system kasetki, która jest montowana do ściany na stałe lub tymczasowo za pomocą taśmy lub magnesów, zawierającej rozwijaną taśmę, którą można zamocować na zaczepie po rozwinięciu. Istnieje wiele wersji kolorystycznych i długości taśm, które można zobaczyć na stronie dla-przemyslu.pl.

Jakie są zastosowania tego rozwiązania?

Kasety ścienne z taśmą są niezwykle uniwersalne. Możliwość ich wielokrotnego użycia i lokalizacji w dowolnym miejscu sprawia, że są one używane nie tylko w sektorach, dla których zostały pierwotnie zaprojektowane.

Można je stosować do wyznaczania dróg komunikacyjnych na dworcach, lotniskach czy w urzędach. Kasety z taśmą są obecnie standardem w halach Cash & Carry, gdzie czasami trzeba wyłączyć niektóre aleje na czas wjazdu wózkiem lub modernizacji regałów bez zamykania całego sklepu. 

Kasety z taśmą można również zamocować na maszynach lub w ich pobliżu, wyznaczając strefy ryzyka dla osób postronnych - zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

To doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie zamknięcia są dynamiczne, a przebieg dróg komunikacyjnych lub zasięg pracy maszyn zmienia się co jakiś czas.

Dlaczego warto wybrać kasetę ścienną z taśmą?

Czy kaseta z taśmą to jedyna opcja? Oczywiście, że nie. W wielu przypadkach jednak okaże się ona znacznie lepszym wyborem niż inne metody zamykania przestrzeni.

W porównaniu z barierkami, kaseta z taśmą ma przewagę dzięki swojej niskiej wadze i mobilności. Aby zablokować 10 metrów drogi za pomocą barier, potrzeba kilku z nich i samochodu do ich transportu. Kaseta z taśmą praktycznie mieści się w kieszeni.

Z kolei klasyczna taśma foliowa ostrzegawcza jest łatwa do zerwania, a jej montaż nie zawsze jest tak prosty, jak by się mogło wydawać. Wymaga ona stałej kontroli, naprawy zerwanych odcinków itp. Co więcej, jest jednorazowa, podczas gdy kasety z taśmą można używać przez długi czas.

Słupki są dość lekkie i łatwe do przeniesienia, ale muszą być ustawione na ziemi, a nawet wtedy nie zawsze skutecznie blokują całą drogę, co czasem prowadzi do niejasnej sygnalizacji. Taśma rozciągnięta nieco wyżej z kasety nie pozostawia już żadnych wątpliwości.

Ich niewielkie rozmiary sprawiają, że kasety z taśmą są często kupowane "na wszelki wypadek", nawet jeśli nie są w danym momencie potrzebne. Można je przechowywać wszędzie, a gdy zajdzie potrzeba ich użycia, można to zrobić w kilka minut.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?