KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W Dzień Ojca napisz list od serca do swojego dziecka

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne

Dzień Ojca to w życiu mężczyzn ważne święto. To dzień miłych wspomnień, refleksji, życzeń i obietnic, że będą spędzać więcej czasu z dziećmi. Swoje uczucia ojcowie mogą teraz przekazać na stronie www.listwprzyszlosc.pl - pisząc specjalny list od serca, który dziecko otrzyma dopiero za pewien czas.

REKLAMA


Narodziny dziecka zmieniają życie rodziców, jednak zmiany te w nieco inny sposób przejawiają się u mam, a inaczej u ojców. Jak pokazują wyniki badania Synergion dla firmy Aviva, mężczyźni starają się włączyć obowiązki rodzicielskie do swojego dotychczasowego sposobu życia. Ich rytm dnia jest podporządkowany pracy, ale uczestniczą też w wizytach z dzieckiem u lekarza, są obecni podczas szczepień czy też pomagają przy wieczornej kąpieli. W weekendy i w sytuacjach, kiedy są niezbędni, rytm życia dziecka i jego potrzeby stają się dla nich najważniejsze. Jednak często połączenie tych różnych światów jest trudne. Ceną jest duże obciążenie ojców obowiązkami, brak czasu na odpoczynek, nie mówiąc o rozrywce.

Role ojca
Mężczyźni podchodzą do rodzicielstwa praktycznie i długofalowo. Od samego początku myślą o przyszłości i stabilizacji rodziny oraz jej potrzebach. Nie zamierzają jednak ograniczać się do tej roli. Chcą być obecni w życiu swojego dziecka, spędzać z nim czas i być dla niego kimś ważnym. Czują się także odpowiedzialni za przyszłość swoich pociech. Chcą zapewnić im jak najlepsze warunki rozwoju, a w dalszej perspektywie, edukacji i startu w dorosłość.

- Młodzi ojcowie zaczynają zastanawiać się nad bezpieczeństwem i przyszłością swojej rodziny. Zadają sobie pytanie, „co się stanie, gdy nie będę mógł zarabiać, bo zachoruję lub przydarzy mi się wypadek”? Dlatego robią wiele, aby zapewnić rodzinie środki na utrzymanie. Podejmują dodatkową pracę, zabiegają o awans, rozpoczynają własny biznes czy też inwestują pieniądze z myślą o rodzinie. Jednak nie zapominają przy tym o wychowaniu dziecka, ani o tym, aby być ważną osobą w jego życiu - mówi Elżbieta Wójcik, wiceprezes Avivy.

Obiecuję Ci...
Ojcowie już od narodzin swojego dziecka składają mu różne obietnice. Niektóre są rzucane w biegu, jednak wiele jest bardzo ważnych. Te dotyczą bezpieczeństwa i szczęścia dziecka. Tak istotne  obietnice warto złożyć w bardzo wyjątkowy sposób.

Wyślij list w przyszłość
Dzięki stronie www.listwprzyszlosc.pl można wysłać swojemu dziecku list zawierający obietnicę. Można też dołączyć do niego pamiątkowe zdjęcia. Wiadomość ta może zostać dostarczona nawet za kilka lub kilkanaście lat. To ciekawy sposób na wyrażenie miłości ojca do dziecka. Taki list - jak niegdyś pamiętnik - może przypomnieć piękne czasy dzieciństwa.

mt

  • autor: mt

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?