Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Spełnić "Marzenie o Nauce". Stypendia dla zdolnej młodzieży - ostatnia szansa

Spełnić "Marzenie o Nauce". Stypendia dla zdolnej młodzieży - ostatnia szansa Fot. Natalia Włodarczyk

Już tylko dwa tygodnie  zostały do zakończenia pierwszego etapu rekrutacji do programu stypendialnego "Marzenie o Nauce". Dzięki Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego EFC, kolejnych 80. młodych ludzi ma szansę spełnić marzenia i odmienić swoją przyszłość. Jesteśmy przekonani, że są wśród nich przyszli naukowcy, lekarze czy artyści. Pomóż nam do nich dotrzeć. Przekaż informację o Stypendiach EFC dalej, bo również i Ty możesz zmienić życie utalentowanych nastolatków.

REKLAMAKamil Gmiterka pochodzi z Łukawicy, koło Lubaczowa. Aktualnie uczy się w liceum w Krośnie. Jego pasją są nauki ścisłe, a w szczególności matematyka i fizyka. Jak sam mówi - dobrze się czuje, mogąc poznawać rzeczywistość w coraz to innym świetle, w czym pomaga mu spojrzenie na świat przez pryzmat nauk ścisłych. Kamil jest bardzo ambitny - wiele uwagi poświęca olimpiadom i konkursom.

Fundacja EFC zapewnia Stypendystom nie tylko zakwaterowanie, wyżywienie i pomoce naukowe. Kładzie także duży nacisk na rozwój osobowości oraz talentów swoich podopiecznych. Dlatego, w ramach wsparcia, Stypendyści uczęszczają na zajęcia dodatkowe, biorą udział w warsztatach i wyjazdach. Jeszcze nie wiem kim chcę zostać w przyszłości, ale jestem niepoprawnym marzycielem i idealistą. Zamierzam, więc zmieniać swojego otoczenie na lepsze, zaczynając oczywiście od siebie - mówi o sobie Kamil.

Stypendystami programu "Marzenie o Nauce" mogą zostać uczniowie ostatniej klasy gimnazjum, którzy przejdą pozytywnie dwie fazy rekrutacji oraz zostaną przyjęci do liceum wskazanego przez EFC. Kandydaci muszą ukończyć pierwszy semestr nauki ze średnią ocen min. 4,75 bądź mieć na koncie tytułu finalisty lub laureata olimpiad kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Średni dochód na osobę w rodzinie kandydata nie może przekraczać 840 zł netto miesięcznie.

Zgłoszenia do programu można dokonać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.efc.edu.pl. Ostateczny termin upływa  31 marca! Wyniki pierwszej fazy naboru będą znane 9 kwietnia. W ramach drugiego etapu rekrutacji kandydat odbędzie  rozmowę kwalifikacyjną z regionalnym koordynatorem EFC.

Partnerami EFC są Fundacja PZU oraz Bank Pekao. W ramach współpracy Fundacja PZU, zgodnie ze swoim hasłem "Pomagamy pomagać", ufundowała stypendia dla dwunastu licealistów. Natomiast w wybranych placówkach Banku Pekao można otrzymać dodatkowe informacje na temat działalności EFC.

Maciej Ziółkowski/efc

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj