Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

PGE ostrzega klientów przed nieuczciwymi sprzedawcami energii

PGE Polska Grupa Energetyczna rusza z kolejną odsłoną kampanii informacyjnej przestrzegającej przed nieuczciwymi sprzedawcami energii. To odpowiedź na liczne zgłoszenia klientów oraz niepokojące dane liczbowe przekazywane przez Urząd Regulacji Energetyki.

Możliwość swobodnego wyboru sprzedawcy energii elektrycznej podniosło poziom konkurencji i jakość ofert dostępnych na rynku energii, ale sytuacje tę wykorzystują również nieuczciwi przedstawiciele firm oferujących energię. Pojawiły się osoby, które odwiedzając klientów w domach namawiają do zmiany sprzedawcy oraz do podpisania nowej umowy, wykorzystując do tego nieuczciwe chwyty. Żeby zdobyć zaufanie podają się za "pracowników zakładu energetycznego", a nawet za pracowników PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

- Za pośrednictwem radia i prasy chcemy podnieść świadomość klientów dotyczącą działań firm stosujących nieuczciwe praktyki rynkowe. Informujemy jak nie dać się oszukać i promujemy uczciwe zasady biznesowe. Szczególnie uczulamy klientów, by sprawdzali akwizytorów, których wpuszczają do swoich domów, dokładnie zapoznawali się z przedstawianą ofertą i czytali umowy, które mają podpisać. Najważniejsze, aby pamiętali, że mają 14 dni na odstąpienie od każdej umowy zawartej poza siedzibą firmy - mówi Agnieszka Szczekala, Rzecznik Prasowy PGE Obrót S.A.

Kampania przestrzegająca przed nieuczciwymi praktykami konkurencji staruje w poniedziałek, 16 listopada br. Informacje dla klientów; "jak nie dać się oszukać?" pojawią się w lokalnych tytułach prasowych oraz regionalnych rozgłośniach Polskiego Radia na obszarze objętym siecią dystrybucyjną PGE Dystrybucja.

Tańsza oferta… czy na pewno?
Nieuczciwi akwizytorzy najczęściej odwiedzają ludzi w podeszłym wieku licząc na to, że ci niezbyt uważnie przeczytają przedstawioną umowę i nie będą zadawać niewygodnych pytań. W zdecydowanej większości przypadków klienci, którzy podpisują taką umowę, przekonują się wkrótce, że zamiast zaoszczędzić - stracili.

Nieuczciwi sprzedawcy przekonują, że oferują korzystniejsze warunki sprzedaży niż te, z których klient korzysta obecnie. Przy pierwszym kontakcie ich oferta może wydawać się atrakcyjna, ponieważ cena za kWh jest nieco niższa niż w ofercie PGE. Jednak nie wspominają oni o wielu niekorzystnych dla klienta zapisach ukrytych w umowie. Są to m.in. bardzo wysokie sumy za upomnienia w przypadku spóźnienia się z płatnością, wysokie opłaty handlowe, czy dodatkowe usługi, na przykład ubezpieczenie zdrowotne. Dlatego też przed podpisywaniem tego rodzaju umów przestrzegają również Rzecznicy Praw Konsumenta oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

- Wszelkie wątpliwości dotyczące podpisanej umowy można wyjaśnić dzwoniąc do PGE Contact Center (422 222 222), a także odwiedzając Biuro Obsługi Klienta - dodaje Agnieszka Szczekala.

Jak nie dać się wprowadzić w błąd:
- zapytaj, jaką firmę reprezentuje przedstawiciel, który odwiedził Cię w domu oraz sprawdź jego tożsamość,
- uważnie przeczytaj umowę,
- sprawdź, co znajduję się w pakiecie oprócz energii elektrycznej,
- sprawdź, jakie są opłaty (handlowa; kara za nieterminowe wpłaty; koszty związane z dodatkowymi usługami typu ubezpieczenie),
- sprawdź jakie są warunki rozwiązania umowy,
- masz 14 dni na odstąpienie od umowy zawartej poza Biurem Obsługi Klienta np. w domu,
- zadzwoń na infolinię PGE 422 222 222.

as

1 komentarz

  • Baśka42

    Każdemu polecam zmianę sprzedawcy:)
    Zmieniłam na Energie2, niedawno dostałam fakture vat korektę i nie żałuję zmiany

    Zgłoś nadużycie Baśka42 poniedziałek, 28, grudzień 2015 15:51 Link do komentarza

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj