KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Dlaczego nauka hiszpańskiego jest ważna?

Dla tych, co jeszcze zastanawiają się czy uczyć się języka hiszpańskiego kilka statystycznych faktów. Język hiszpański jest drugim na świecie najczęściej używanym językiem. Natomiast w sieci internetowej jest to trzeci najczęściej używany język.

REKLAMA


Językiem tym posługuje się około 450 milionów ludzi na całym świecie. Hiszpański to język urzędowy w dwudziestu jeden krajach. Przewiduje się znaczący wzrost liczby osób posługujących się językiem hiszpańskim. Dla wielu organizacji międzynarodowych między innymi takich jak: NAFTA, FIFA, UEFA, UNESCO, Unia Europejska, WHO, jest to jeden z języków urzędowych.

Obserwuje się znaczący wzrost wpływu języka hiszpańskiego w polityce, ekonomii, oraz nauce. Około tysiąca gazet jest wydawanych w języku hiszpańskim, w tym języku jest też około 250 stacji telewizyjnych i prawie 500 stacji radiowych.

Na pytanie, dlaczego nauka języka hiszpańskiego jest ważna jest kilka odpowiedzi.
Nauka hiszpańskiego może być istotnym krokiem naprzód w karierze zawodowej. Coraz więcej pracodawców szuka osób, które nie tylko posługują się językiem angielskim, ale mogą pochwalić się także znajomością innych języków w tym hiszpańskiego. Poza tym znając ten język można szukać zatrudnienia w słonecznej Hiszpanii, albo w jednym z krajów Ameryki Południowej, możliwości jest bardzo wiele.

Znając język hiszpański można liczyć na lepsze oferty zatrudnienia i wyższą płacę. Pracodawcy oczekują komunikatywnej, biegłej w mowie i piśmie znajomości tego języka. Specjaliści z danej dziedziny mogą liczyć na pracę w różnego typu spółkach polsko-hiszpańskich.

Znajomość języka hiszpańskiego otwiera również furtkę pod tytułem praca zdalna. Na zlecanie hiszpańskich firm można pracować w domu, można także podjąć pracę, jako tłumacz, lub zostać korepetytorem. Pracę można także znaleźć w call center, w których obsługuje się klientów hiszpańskojęzycznych. Pracy nie powinno zabraknąć dla osób biegle posługujących się językiem hiszpańskim w takich miejscach jak: HR, agencje pracy, firmy zajmujące się turystyką.

Hiszpania to kraj, który bardzo chętnie wybierają studenci międzynarodowego programu Erasmus.
Poza tym, dla tych, którzy zdecydują się na studia w tym kraju poza uczelnianą wymianą czeka aż 2400 kierunków na studiach licencjackich, ponad 2700 na studiach magisterskich, oraz prawie 1700 na studiach doktoranckich. W Hiszpanii jest 79 Uniwersytetów, 50 z nich to uczelnie publiczne, natomiast pozostałe 29 są uczelniami prywatnymi. Uczelnie podzielone są na cztery grupy: uczelnie uniwersyteckie, colegios uniwersyteckie, fakultety, oraz wyższe szkoły techniczne.

Dla tych, co zamierzają studiować w Hiszpanii jest bardzo dużo możliwości. Warto wspomnieć również o szkołach artystycznych, plastycznych, a także sportowych. Warunkiem studiowania jest oczywiście znajomość języka wykładowego. Planując studia w Hiszpanii, języka hiszpańskiego można uczyć się dużo wcześniej przed wyjazdem, korzystając na przykład z korepetycji online. W Hiszpanii jest bardzo mało kierunków, na których językiem wykładowym jest język angielski. Rozważając możliwości studiowania w Hiszpanii, warto poszukać informacji o stypendiach, najlepiej szukać wsparcia w organizacjach międzynarodowych, oraz bezpośrednio na uniwersytetach.
Język hiszpański to język podróżników
To język dla tych, którzy lubią dalekie podróże, a ciekawość gna ich w najodleglejsze zakątki świata. Język hiszpański można usłyszeć w bardzo wielu rejonach świata. Dla tych, którzy za cel podróży obiorą Amerykę Południową znajomość języka hiszpańskiego jest niezbędnym wymogiem. W tych rejonach świata znajomość jedynie języka angielskiego to zbyt mało. Także wybierając się do Hiszpanii warto znać język, chociażby po to, aby w pełni skorzystać ze wszystkich walorów turystycznych, jakie ma do zaoferowania ten kraj. Klimat w Hiszpanii jest ciepły zachęcający do podróżowania i zwiedzania. Sezon turystyczny trwa tam przez większą część roku.

Znajomość języka hiszpańskiego przydaje się w wielu miejscach na całym świecie, jest to na przykład język dość powszechnie używany w Stanach Zjednoczonych. Podróże to świetny sposób na poznawanie miejsc, ludzi, zwyczajów. Nawet, jeśli twój hiszpański nie będzie jeszcze doskonały to dzięki podróżom do krajów gdzie rozmawiają w tym języku, prosząc tubylców o pomoc pomogą oni szybciej jak usłyszą, że starasz się rozmawiać w ich języku.

Chcesz nauczyć się hiszpańskiego? Odwiedź: https://preply.com/pl/hiszpański-online

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?