Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Skuteczna ochrona mienia - łatwiejsza niż myślisz!

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Jak skutecznie chronić swoje mienie? Najlepiej jest przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Wspomóc je można również zdobyczami techniki, takimi jak kamery czy detektory ruchu. O tym, po jakie metody można sięgnąć, jest właśnie ten artykuł. Zachęcamy do czytania, zwłaszcza, że zbliża się czas urlopów i wakacyjnych wyjazdów. Wtedy właśnie ma miejsce największa liczba włamań, a także kradzieży samochodów.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa
Elementarną kwestią bezpieczeństwa jest odpowiednie zadbanie o drzwi i okna. W przypadku drzwi powinniśmy mieć je wyposażone w solidne zamki. I co ważne należy z nich korzystać. Często w pośpiechu wiele osób zatrzaskuje drzwi, zamiast zakluczać. A to już szansa dla złodzieja.

W przypadku okien, to warto wyposażyć dom lub mieszkanie w te antywłamaniowe. Wówczas nawet pozostawione uchylone okno będzie trudne do sforsowania. Okna antywłamaniowe warto założyć zwłaszcza na parterze budynku, a także w tych sytuacjach gdy rama okienna jest dostępna na przykład z dachu, drabiny przeciwpożarowej lub z balkonu.

Ciekawym rozwiązaniem jest również monitorowanie całego zespołu budynków. W ramach organizowanych wspólnot rejestruje się przykładowo drogi dojazdowe na osiedle. W razie kradzieży pomaga to ustalić policji potencjalnych sprawców. W blokach bardzo często monitoring jest na wejściach na klatkę schodową, co również może być pomocne w razie włamania.

Ochrona mieszkania i domu
Poza wymienionymi wcześniej metodami można również sięgnąć po rozwiązania, które zwiększą bezpieczeństwo naszej nieruchomości. Podstawowym urządzeniem, po które można sięgnąć jest kamera. Umieszczona w widocznym miejscu pomoże zniechęcić potencjalnych włamywaczy. Natomiast obraz z zamaskowanego rejestratora będzie wsparciem dla policji przy szukaniu sprawców włamania.

Jak natomiast połączyć funkcję odstraszającą z maskowaniem? Rozwiązaniem może być kamera ukryta w atrapie czujnika PIR z rejestratorem 625EV (na zdjęciu). Dla złodziei “odstraszaczem” może być sama czujka, a dla osoby chroniącej dom istotny będzie zapis obrazu.

Urządzenie kosztuje około 700 złotych, dla wielu osób może być zatem sporym wydatkiem. W zamian otrzymujemy jednak rejestrator w doskonałej rozdzielczości HD. Pracuje on również w trybie nocnym, ponieważ ma podświetlacz IR. Sama instalacja jest natomiast bardzo prosta. Zapis obrazu włącza się automatycznie, po wykryciu ruchu. Zasięg kamery to około 10 metrów.

Jeśli mamy większe potrzeby i chcemy monitorować na przykład cały budynek, to możemy zamówić kilka kamer i następnie stworzyć z nich cały system bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać taki rodzaj rejestratora CCTV, który pozwala na podłączenie wielu kamer. Taki sposób ochrony może zostać użyty również w firmie.

Ochrona samochodów
Nieruchomości to jednak nie całe nasze mienie. Wiele osób boi się kradzieży samochodów, zwłaszcza, że ubezpieczyciele bardzo często wynajdują luki w umowie, dzięki którym nie muszą wypłacać później odszkodowania. Jak zatem zabezpieczyć swoje auto, rower lub nawet całą firmową flotę pojazdów?

Pomocą mogą być lokalizatory pojazdów GPS. Urządzenia te pomogą dokładnie namierzyć samochód. Wiele modeli ma również możliwość śledzenia trasy na żywo. Rejestratory jazdy są również wyposażone w dedykowane programy do analizy pokonanej drogi. Mają one wspomóc kierowców (na przykład tych wyczynowych) w poprawie osiąganych wyników.

Osoby bardziej wymagające mogą przyjrzeć się produktowi: system lokalizacji GPS AlfaTRACK S-200 z lokalizatorem GL200. W tym modelu bateria trzyma około 7 dni, są jednak urządzenie, które pracują nawet do 95 dni w trybie zmiennym. Położenie pojazdu można śledzić poprzez stronę internetową (gps.alfatronik.com.pl), zapisywane są tam również raporty oraz archiwum. Poza oczywistą ochrona przed złodziejami, system lokalizacyjny pomaga opracować również najlepsze z perspektywy kosztów i czasu trasy przejazdy. Za pomocą raportu można również porównywać jazdę poszczególnych kierowców.

Jak jeszcze chronić swoje mienie?
Zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązania, to warto przyjrzeć się temu, co jest oferowane na rynku. Dobrym źródłem informacji jest sklep ze sprzętem detyktywistycznym https://www.alfatronik.com.pl/. Warto pamiętać, że najlepiej jest stworzyć taki system zabezpieczenia mienia, który będzie odpowiadał na nasze potrzeby, a z pomocą jego opracowania mogą przyjść nam specjaliści.

 

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj